Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Dvouletá dívenka čekala v rozpáleném autě. Matka odešla do kadeřnictví

Hasiče a zdravotníky přivolali dnes strážníci z Tábora kvůli matce, která nechala v autě svou dvouletou dceru. Dítě ve vozidle plakalo, auto navíc stálo na přímém slunci, když teplota dosahovala zhruba 26 stupňů Celsia. Zdravotníci dívenku převezli do nemocnice.

O událoti informoval Pavel Šimek, zástupce velitele a tiskový mluvčí táborské městské policie na facebookovém profilu. Hlídka případ řešila v úterý po 13. hodině ve Vančurově ulici.

„V osobním automobilu sedělo plačící dítě upoutané v autosedačce. Vozidlo stálo na přímém slunci a teplota vzduchu v tu dobu dosahovala 26 °C. Bylo uzamčené a okna mělo stažená pouze o jeden centimetr. Vzhledem k tomu, že přibližně dvouletá holčička byla v nebezpečí ohrožení života, přivolali strážníci okamžitě hasiče a zdravotníky,“ popsal Šimek.

Ve chvíli, kdy hasiči dítě vyprostili z automobilu, se na místo dostavila matka. Ta byla podle Šimka v nedalekém kadeřnictví. 

„Na místo vyjela profesionální táborská jednotka. Situace se stala tak, jak ji popsala městská policie. My jsme auto otevřeli bez jakéhokoliv poškození, využili jsme právě toho pootevřeného okénka,“ sdělila Budějcké Drbně mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Mluvčí jihočeských záchranařů Zuzana Fajtlová potvrdila, že u události zasahovaly dva zdravotnické týmy. „Přehřátá dívenka byla záchranáři transportována do zdravotnického zařízení,“ dodal Šimek. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky tábor, policie, počasí, léto, auto, dítě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Schmidtmajer

Blondýna?

Středa, 10. dubna 2024, 09:32Odpovědět

Dvouletá dívenka čekala v rozpáleném autě. Matka odešla do kadeřnictví  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.