Podezření na vysoce nebezpečnou nemoc se u muže z táborské nemocnice nepotvrdilo

Autoři | Foto HZS Jihočeského kraje

Podezření na nákazu jednou z vysoce nebezpečných nemocí se u muže z táborské nemocnice nepotvrdilo. Hygienici už kontaktují všechny osoby, které kvůli bezpečnosti umístili do karantény.

„Obdrželi jsme informaci, že se spektrum vysoce nebezpečných nákaz u pacienta hospitalizovaného ve FN Bulovka nepotvrdilo,“ oznámila včera krátce před půlnocí ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Informaci hygienikům předal Kochův institut v Berlíně, který prováděl testy. „Výsledky vyloučily onemocnění krvácivými horečkami a dalšími nebezpečnými nemocemi,“ sdělila Kotrbová. Doplnila také, že hygienici o výsledcích informují osoby, kterým dříve nařídili karanténu.

Muž s vysoce nebezpečnou nemocí je stabilizovaný. Hygienici již vypátrali všechny, které mohl nakazit

Pacient, kterému v táborské nemocnici diagnostikovali vysoce nebezpečnou nákazu, je ve stabilizovaném stavu. Jde o Američana, který se pohyboval v oblasti Konga. Hygienici již vypátrali všechny, kteří s mužem přišli do kontaktu, a umístili je do...

Mužem podezřelým z nákazy byl Američan, který do Česka přicestoval 6. května z Afriky přes USA. Hygienici už nařídili karanténu 26 lidem, kteří s ním byli v rizikovém kontaktu. Pacient je nyní v nemocnici na Bulovce ve stabilizovaném stavu.

Zasahoval biohazard tým

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje transportovala pacienta z táborské nemocnice na Bulovku v pátek 16. května. Aktivovala proto biohazard tým. Jedná se o záchranáře speciálně vyškolené pro zajištění péče a transportu pacientů s podezřením na onemocnění klasifikované jako vysoce nebezpečná nákaza.

Zásah proběhl ve spolupráci se všemi složkami Integrovaného záchranného systému. „Zdravotníci si před vstupem na oddělení oblékli ochranné obleky a příslušné osobní ochranné prostředky. Následně převzali pacienta od nemocničního personálu a uložili jej do transportního izolačního vaku,“ popsala složitý postup převozu mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Ta také doplnila, že po dekontaminaci byl pacient naložen do sanitního vozidla vybaveného filtrační jednotkou, která umožňuje vytvořit v prostoru sanitky přetlak nebo podtlak a tím zabránit úniku případných patogenů do okolí.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky nemoc, podezření, nemocnice, Tábor, transport, KHS, hygienici, karanténa

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.