úterý 29. listopadu 2022 Zina

Českobudějovický Robert Bosch přijme 700 nových zaměstnanců.

Celkem 700 nových zaměstnanců přijme v příštím roce českobudějovická firma Robert Bosch. Uvádí to úterní vydání deníku Mladá fronta Dnes (MF Dnes) s tím, že společnost chce tak dosáhnout hranici v počtu zaměstnanců na 3000.

Jak listu řekl obchodní ředitel společnosti Milan Šlachta, firma v roce 2012 dokončí výstavbu nové multifunkční haly a počítá také s významným rozšířením vývojového centra.


Ve firmě pracuje v současné době přes 2300 zaměstnanců, což je nejvíce v historii.

"Příští rok bychom ale měli atakovat hranici 3000 zaměstnanců. To představuje nárůst o přibližně 700 lidí. Částečně musíme pokrýt rozšíření kapacity stávající výroby, ale i nové generace výrobků," řekl Robert Šlachta.

Společnost chce přijmout také vývojáře, kterých by do konce roku mělo v podniku pracovat na 360.

Společnost Robert Bosch v Českých Budějovicích vyrábí a vyvíjí komponenty pro benzinové a dieselové systémy do automobilů. Specializuje se na výrobu a montáž plastových komponentů. Mateřská firma Robert Bosch sídlí v německém Stuttgartu.

Českobudějovický Robert Bosch je největší strojírenská firma na jihu Čech. Založena byla v roce 1992. Její obrat v loňském roce činil 8,4 miliardy korun. Oproti roku 2009 vzrostl o 7,7 procenta.

Autor: René Kekely, Mediafax
 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.