pondělí 18. listopadu 2019 Romana

FOTO: Jihočeský kraj převzal největší část původního vojenského letiště v Plané

Za 143 milionů korun odkoupil Jihočeský kraj od ministerstva obrany největší část původního vojenského letiště v Plané u Českých Budějovic. Pozemky o rozloze 18 hektarů budou podle krajského radního Antonína Kráka potřebné pro další rozvoj letiště. Z jihu Čech by se mohlo do světa létat už v roce 2020.

V současné době jedná kraj s investory z České republiky, ale i ze Španělska. Ti by měli v budoucnu pomoct s rozlétáním letiště. „Pevně věřím že lidé budou moct z letiště třeba na dovolenou vyrazit už v roce 2020,“ řekl Antonín Krák. V příštím roce by měla vzniknout studie, která by napovědět, jak s majetkem nejlépe naložit. 

Podle Kráka patří mezi vize například vybudování parkoviště, hotelů nebo odstavného parkoviště pro kamiony. Jihočeský kraj zaměstnal jako leteckého marketingového manažera Rakušana Dietera Pammera, který pomáhal s rozlétáním letecké společnosti Nikiho Laudy.

V dubnu příštího roku by mělo dostavět nový terminál pro cestující nebo větší stání pro letadla. Dočkat by se ale mělo i světelné navigaci a radionavigace, jejichž absence nyní umožňuje provoz jen ve dne. Modernizace za 408 milionů, jež začala loni, navazuje na první etapu z roku 2010, do níž kraj investoval 110 milionů.

Foto Jan Luxík

Štítky Jihočeský kraj, kasárny, letiště, Planá

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.