sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozní osm kilometrů D3 z Bošilce do Ševětína

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovozní osmikilometrovou část dálnice D3 z Bošilece do Ševětína na Českobudějovicku. Náklady na další část dálnice byly 1,24 miliardy korun bez DPH. Řidiči by jím poprvé měli projet dnes kolem čtvrté hodiny odpoledne.

„Aby bylo možné nový úsek Bošilec  Ševětín dopravně využívat, je součástí i jeden kilometr z vedlejší stavby D3 Ševětín  Borek. Zprovozníme tedy celkem 9,1 kilometru dálnice," uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký

Osmikilometrový úsek obsahuje čtyři protihlukové stěny, osm různých mostů a jeden podchod pro pěší. Stavba končí na 117. kilometru napojením na stávající silnici I/3 před Ševětínem, kde navazuje další připravovaná stavba.

ČTĚTE TAKÉ: Na konci června se otevře další část dálnice D3. Úsek z Bošilce do Ševětína vyšel na 1,25 miliardy

Na jaře začalo ŘSD stavět obchvat Českých Budějovic, který bude součástí D3 a hotov má být v září 2022. Tvoří ho část Hodějovice –Třebonín dlouhá 12,5 kilometru, kde jsou náklady sedm miliard korun, začal se rovněž stavět 7,2 kilometru dlouhý úsek Úsilné – Staré Hodějovice za 5,28 miliardy korun.

Dohromady nyní stát staví 30 kilometrů dálnice D3. K hranicím s Rakouskem by měla být dálnice podle generálního ředitel ŘSD Pavola Kováčika hotová na přelomu let 2024 a 2025.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky dálnice, D3, ŘSD, Ševětín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.