pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Oprava křižovatky u výstaviště se přesouvá. Pozdější termín by neměl komplikovat dopravu

Oprava frekventované českobudějovické křižovatky mezi třídami Na Dlouhé louce a Husova se přesouvá z července na září. Pozdější termín by neměl tolik komplikovat dopravu. Křižovatka je na tranzitní cestě vedoucí k hranicím s Rakouskem. Zástupci města se dnes na posunu termínu rekonstrukce domluvili s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD).

„Řekli jsme si se zástupci ŘSD, že je několik důvodů, proč opravu posunout," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička. Rekonstrukce původně měla začít 6. července. Práce by dopravu na křižovatce omezovaly jen o víkendech. Přesto se vedení města obávalo, zda by s ohledem na fakt, že křižovatku využívají z velké části turisté jako tranzit do jižních zemí, nevznikaly v místě kolony.

„O prázdninách tudy skutečně projíždí velké množství aut. Stačila by jedna nehoda a mohlo by to způsobit kolaps dopravy," uvedl Lavička. Po dohodě s ŘSD začne oprava křižovatky 14. září. Práce se opět budou týkat jen víkendů. „A ten provoz v září už bude výrazně nižší," řekl náměstek.

Z pohledu města bude podle něj nejdůležitější zajistit, aby se MHD dostala z centra na sídliště Máj. „Pro městskou hromadnou dopravu musíme najít na inkriminované tři víkendy objízdné trasy," řekl. Úprava křižovatky mimo jiné zajistí, že z třídy Na Dlouhé louce budou dva odbočovací pruhy na sídliště na Máj místo současného jednoho.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky doprava, České Budějovice, křižovatka, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Richter

Ůplně zbytečné zastávky

sobota, 29. června 2019, 10:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.