pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

U letiště v Plané vznikne víceúčelové centrum

Krajští zastupitelé schválili na 22. zasedání, které se konalo ve čtvrtek 27. června, návrh studie k využití části bývalých kasáren v areálu Letiště České Budějovice. Podle tohoto návrhu na prostoru zhruba šesti hektarů vznikne víceúčelové centrum služeb pro veřejnost a tranzitní dopravu.

Krajské školní hospodářství České Budějovice zadalo zpracování studie využitelnosti areálu u architektonické kanceláře Brůha a Krampera. Hlavním záměrem byla přeměna dnes nevyužívaného prostoru, na kterém stojí prázdné přízemní – původně vojenské objekty, ve víceúčelové centrum.

Návrh počítá s tím, že na zmíněné ploše, která navazuje na hlavní tah z Českého Krumlova do Českých Budějovic, vznikne záchytné parkoviště pro asi 97 nákladních automobilů a ubytovací zařízení pro řidiče kamionů, které může být využíváno i jako letištní hotel. Součástí návrhu jsou i servisní funkce, jako je například rampa na odklízení sněhu z tranzitních souprav, myčka, autoservis apod. Část areálu k silnici I/3 je pojata jako obchodně administrativní zóna s možností umístění zařízení rychlého občerstvení či kavárny s výhledem na přistávací dráhu. V areálu je dále umístěna administrativní budova Krajského školního hospodářství s garážemi pro speciální projektovou a obslužnou techniku.

„Odhad investic je 100 až 150 milionů na celý záměr. Odhad pro napojovací komunikaci k letišti a zároveň i k tomuto centru je 40 až 50 milionů korun. Jsme ve schvalovacím procesu studie, tak není možné částky více upřesnit,“ řekl na jednání zastupitelstva první náměstek hejtmanky Josef Knot a doplnil, „zabezpečíme kroky k investičně projektové přípravě. Požadované finanční prostředky spojené s výstavbou budou součástí návrhu rozpočtu na rok 2020.“

Tisková zpráva | Foto Facebook Letiště České Budějovice

Štítky letiště, výstavba, víceúčelové centrum

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.