pátek 17. září 2021 Naděžda

Mánesovku čeká další úplná uzavírka. Rekonstrukce jde do šesté fáze

Jedna z největších uzavírek v Budějcích jde do další fáze. Mánesovku čeká od Dukelské k Čechově ulici úplná uzavírka. Důvodem je rekonstrukce inženýrských sítí.

Další fáze rekonstrukce začne v pondělí 22. července a potrvá až do 8. srpna. Úsek od Dukelské k Čechově ulici čeká úplná uzavírka, od Průmyslové k ulici U Elektrárny bude silnice uzavřena částečně. Podle mluvčí magistrátu Jitky Welzlové budou na druhém úseku upraveny jízdní pruhy.

„Důvodem je rekonstrukce inženýrských sítí v ulici Mánesova,“ dodala Welzlová. Rekonstrukce Mánesovky začala v neděli 5. května a trvat y podle plánů měla do 6. října.

Uzavírka Lidické

Minulý týden začala uzavírka další důležité dopravní tepny. Rekonstrukce dvoukilometrového úseku od kolejí vlečky v Papírenské až po Hrnčířskou ulici na konci města by měla trvat do 29. září.

„V rámci modernizace bude nahrazena poškozená horní část vozovky a upraveny budou také přechody pro chodce. Ty budou vybaveny ochrannými ostrůvky a novým osvětlením. Přechody pro chodce jsou plánovány na ulicích J. B. Foerstera, Plánská, Chmelenského, Buděšínského či mezi ulicemi Papírenská a Slunečná,“ vysvětlil krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že součástí celkové modernizace bude také oprava části přilehlých silničních obrubníků a chodníků.

Uzavírka je, až na několik víkendů, částečná. Pro auta nad 6 tun je připravena objízdná trasa, která vede přes Litvínovickou dále na Planou a Včelnou. Náklady hradí Jihočeský kraj částkou přesahující 32 milionů korun. Dalších 3,5 milionů zaplatí Statutární město České Budějovice.

 

 

Foto Jan Luxík

Štítky rekonstrukce, Mánesovka, Lidická

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.