úterý 25. února 2020 Liliana

Řidiči se dočkají obchvatu Strážkovic, silnice vyjde na 141 milionů korun

Řidiči budou mít roce 2022 rychlejší spojení na trase mezi Českými Budějovicemi, Trhovými Sviny a Novými Hrady. Zároveň také mezi Třeboní, Římovem a Českým Krumlovem. Cestu jim totiž usnadní obchvat, který vyjde na 141 milionů korun.

Obchvat by měl zklidnit dopravu a zvýšit bezpečnost tamních obyvatel. „Samotný obchvat povede nezastavěným územím Strážkovic v jeho severovýchodní části. Stavba silnice o délce 2,127 kilometru si podle rozpočtových odhadů vyžádá náklady za 141 milionů korun. Z toho 115 milionů pokryjí fondy EU a zbytek uhradí kraj,“ upřesnil první náměstek hejtmanky Josef Knot

Stavba obchvatu by měla začít v polovině letošního roku. Jeho součástí bude i kruhový objezd. Ten zajistí křížení silnic na trase mezi Českými Budějovicemi, Trhovými Sviny a Novými Hrady s Třeboní, Římovem a Českým Krumlovem.

„Momentálně je na stavbu vydané územní rozhodnutí a stavební povolení. Zároveň se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ sdělil první náměstek hejtmanky.

Projekt zároveň počítá i s úpravou současné křižovatky na strážkovické návsi včetně přilehlých chodníků. „Hlavní silnice na trase České Budějovice – Trhové Sviny – Nové Hrady bude přeřazena do místních komunikací a z dosavadní vedlejší komunikace na trase Třeboň - Římov – Český Krumlov se stane silnice hlavní,“ nastínil Knot s tím, že odhad nákladů na tuto akci je téměř 28 milionů korun. Z toho 26 milionů uhradí kraj a zbytek obec Strážkovice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Radek Šíma

Štítky obchvat, Českobudějovicko, doprava, řidiči, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.