úterý 7. července 2020 Bohuslava

Část Nádražní ulice se kvůli rekonstrukci mostu opět uzavře. O termínu rozhodne počasí

S další úplnou uzavírkou musí počítat řidiči v Budějcích kvůli opravě mostu přes Dobrovodský potok. Pokud počasí dovolí, uzavírka části Nádražní ulice proběhne už tento víkend.

„O konkrétním termínu rozhodne počasí. Pokud budou klimatické podmínky příznivé, tak bude uzavírka už o nadcházejícím víkendu 13. června až 14. června, v opačném případě pak o tom dalším 20. června do 21. června," uvedla mluvčí města Jitka Welzlová.

Důvodem je rekonstrukce mostu přes Doprovodský potok, která začala na začátku dubna. První tři týdny oprav musel být most pro auta a veškerou dopravu úplně uzavřen. „Probíhalo nadzdvihnutí nosné konstrukce mostu pro výměnu ložisek a úplná uzavírka byla naprosto nutná. Následně byl most pro řidiče průjezdný z poloviny,“ uvedl radní Jihočeského kraje pro oblast dopravy Jiří Švec​.

V rámci rekonstrukce mostu bude provedeno odbourání závěrných zídek a nadzdvižení nosné konstrukce pro výměnu ložisek. Bude provedena nová celoplošná hydroizolace a nové římsy se svodidly a mostním zábradlím. Úpravou projde i koryto Dobrovodské stoky, které se dočká zpevnění dlažbou z lomového kamene.

Investorem akce je Jihočeský kraj, který za rekonstrukci zaplatí 23 milionů korun. Hotovo by mělo být na konci léta.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky Nádražní ulice, oprava, most, Dobrovodský potok

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.