pátek 14. srpna 2020 Alan

V Táboře bude pokračovat stavba silnice z Měšic

V Táboře bude po půlroční přestávce pokračovat stavba silnice za více než 120 milionů korun mezi místní částí Měšice a Vožickou třídou. Důvodem zastavení prací bylo přeložení elektrického a plynového vedení, které pod plánovanou komunikací v jednom místě vedlo. Jejich trasy nebyly zakresleny v projektu. Práce na stavbě silnice budou pokračovat od pondělí.

„Po převzetí staveniště a po prvních činnostech stavební firma zjistila, že je třeba vypracovat dílčí realizační dokumentace ve vytyčeném území. Museli jsme si je s hlavním investorem, Krajským úřadem Jihočeského kraje, vyjasnit. Před zimní odstávkou stavby jsme se domluvili, že doprojektujeme, co je potřeba. Nyní po veškerém projednání a ocenění úprav v projektu můžeme pokračovat dál," uvedl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Stavba silnice vyjde na 123 milionů korun. Velkou část z toho uhradí Jihočeský kraj. Budovaná silnice bude měřit téměř 1,5 kilometru. Má napojit průmyslovou zónu Vožická a zároveň vytvořit alternativu přetíženému severojižnímu tahu ve východní části města. Součástí stavby se stane i protihlukový val a stěny v úseku obydlené části Měšic.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, správa, silnice, stavby, Tábor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.