středa 2. prosince 2020 Blanka

Řidič kamionu zničil světelnou signalizaci na přejezdu, z místa nehody ujel

Téměř dvousettisícovou škodu způsobil pětačtyřicetiletý řidič kamionu, který včera projížděl Boršovem nad Vltavou. Řidič doslova zboural světelnou signalizaci na železničním přejezdu a aniž by nehodu nahlásil policii, z místa nehody ujel. Vypátrat se ho ale podařilo během krátké chvíle.

K nehodě před železničním přejezdem došlo kolem čtvrté hodiny odpolední. „Řidič nerespektoval dopravní značku "zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez". Začal proto v blízkosti železničního přejezdu couvat. Následně otáčel nákladní soupravu zpět na obec Včelná a přitom došlo ke střetu pravé zadní části nákladního návěsu se signalizačním zabezpečením železničního přejezdu a s kilometrovníkem umístěným při pravém okraji komunikace,“ shrnula mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Řidič po nehodě z místa ujel. Policisté ho však během krátké chvíle zadrželi. „Policistům z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou se během krátké chvíle podařilo zjistit, kdo nehodu způsobil a řidič se tak na místo nehody musel vrátit. Policisté provedli řidiči dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ dodala mluvčí policie.

Při nehodě vznikla škoda ve výši téměř 190 tisíc korun. Případem se nyní zabývají českobudějovičtí dopravní policisté.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky Boršov, nehoda, kamion, železnice, přejezd

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.