čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Kraje žádají ministerstvo dopravy o kompenzaci za regionální dopravu

Kraje žádají od ministerstva dopravy kompenzace za ušlé tržby v regionální dopravě kvůli koronaviru v loňském roce. Celkově jde o částku přes 3,6 miliardy Kč. Kraje zatím musely ztráty uhradit ze svých peněz.

„Je to pro nás důležitá věc. Navíc chceme, aby s podobným opatřením vláda počítala i pro letošní rok. Například v našem případě jsme museli za loňský propad v dopravě doplatit 100 milionů korun, což je významně vysoká částka," uvedl předseda rady Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS). Převážně jde o kompenzaci za linkovou autobusovou dopravu, kde byl výpadek tržeb největší. Kvůli omezením souvisejícím s pandemií využívalo dopravu méně lidí než v předchozích letech.

Podle Kuby zatím kraje nemají od vlády příslib, že kompenzace za dopravu dostanou. „Ministerstvo dopravy tvrdí, že ty peníze nemá, což je nepříjemná věc," uvedl jihočeský hejtman. O kompenzace ztrát z jízdného žádají dlouhodobě stát i samotní dopravci. Podle posledních plánů by si měli od státu rozdělit až 1,5 miliardy korun. Podporu však musí schválit Evropská komise.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook Jikord

Štítky doprava, kraje, Jihočeský kraj, Martin Kuba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.