sobota 8. května 2021 Statní svátek

Linková autobusová doprava v kraji vyjde během dalších deseti let na 7,4 miliardy korun

Na celkem 7,4 miliardy korun vyjde linková autobusová doprava v Jihočeském kraji během příštích deseti let. Podmínky nové smlouvy, která bude platit od června 2022, schválili na svém zasedání krajští radní. Celkem pět miliard zaplatí kraj, zbylé 2,4 miliardy korun pak dopravci obdrží z tržeb od cestujících. Oproti předpokládaným nákladům je částka o miliardu nižší.

„Jihočeský kraj jako první kraj v republice nesoutěžil pouze nabídkovou cenu za kilometry, ale zároveň také nejlepší dopravní řešení na základě jednotných požadavků a podmínek stanovených v zadávací dokumentaci. Každý účastník tak předložil v nabídce své vlastní nejlepší dopravní řešení, které se projevilo v hodnocení formou nabídkové ceny,“ upozornil náměstek hejtmana pro oblast financí Tomáš Hajdušek (ODS).

Například dopravce ČSAD Autobusy České Budějovice využil znalosti prostředí při zajišťování dopravy v oblasti Vodňan a dopravní obslužnost celého strakonického okresu tak podle kraje dokáže zajistit stejně kvalitně jako předchozí dopravce a to při snížení nákladů o 97 milionu korun. „Všem Jihočechům se tak vyplatilo, že bylo výběrové řízení zorganizováno jako otevřené a maximálně transparentní,“ dodal Hajdušek.

Od roku 2022 budou dopravu zajišťovat tři společnosti. Na Českobudějovicku to bude společnost GW Bus, na Českokrumlovsku, Jindřichohradecku, Písecku, Prachaticku a Strakonicku ČSAD Autobusy České Budějovice a na Táborsku BusLine.

Do výběrového řízení na zajištění veřejné linkové osobní dopravy na jihu Čech od června 2022 do června 2032, které bylo rozděleno na sedm oblastí, přišlo celkem 32 nabídek od 8 uchazečů. 

Ohodnoť článek

Foto ŠJů, Wikimedia Commons

Štítky Jihočeský kraj, autobus, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.