sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Kvůli stavbě D3 bude uzavřena část Novohradské. Omezení potrvá dva týdny

Zhruba 14 dní bude trvat uzavírka části Novohradské ulice ve Starých Hodějovicích. Důvodem omezení je budování nové okružní křižovatky, která bude součástí dálnice D3. Uzavírka začne už v průběhu příštího týdne.

Částečná uzavírka Novohradské ulice by měla podle mluvčího ŘSD pro Jihočeský kraj Adama Kolouška začít v příštím týdnu. Ředitelství silnic a dálnic totiž začne s budováním nové okružní křižovatky, která bude součástí dálnice D3 v úseku Úsilné – Hodějovice. „V místě odbočení na Hodějovickou ulici proběhnou práce na vyrovnání výškového profilu stávající a budoucí části komunikace a následné pokládce povrchu na nové části silnice,“ okomentoval Koloušek.

Aby se zabránilo dalšímu zhoršení dopravní situace ve městě, bylo podmínkou uzavírky předčasné zprovoznění ulice Ke Studánce. „Po dohodě se zhotovitelem stavby bylo této žádosti vyhověno a ulice Ke Studánce bude opět průjezdná se sníženou rychlostí v režimu průjezd stavbou, a to až do doby úplného dokončení stavebních úprav. Poté komunikace přejde do režimu předčasného užívání,“ vysvětlil mluvčí.

Provoz na Novohradské ulici bude veden kyvadlově jedním jízdním pruhem, a to pomocí světelné signalizace.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŘSD

Štítky D3, stavba, ŘSD, dálnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.