středa 19. ledna 2022 Doubravka

V některých částech jižních Čech je kvůli sněžení snížená viditelnost

V některých částech Jihočeského kraje sněží a na silnicích je tak snížená viditelnost. Silničáři vyjížděli už v noci, hlavně na Jindřichohradecku, Prachaticku a Táborsku. Teď sněží hlavně na Českobudějovicku. Před 9. hodinou ranní to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Tomáš Musil.

„Všechny úseky jsou sjízdné. Řešilo se to od tří hodin ráno, hlavně Tábor, Prachatice a Jindřichův Hradec, kde ty sněhové přeháňky a námraza začaly dřív," řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Tomáš Musil.

V noci nasadili silničáři 40 sypačů. Na Českobudějovicku vyjeli silničáři ráno, když začalo sněžit. „Chce to větší opatrnost, je snížená viditelnost, sjízdnost se tím pádem zhoršila,“ dodal.

Podle Daniela Maňhala z Českého hydrometeorologického ústavu by měli Jihočeši dnes celý den počítat se sněhovými přeháňkami. V nižších polohách může padat déšť se sněhem. „Večer dojde od východu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti,“ přidal. Nejvyšší denní teploty budou mezi nulou až třemi stupni Celsia. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dalibor Mašek

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.