sobota 21. května 2022 Monika

Budějovice zažívají dopravní peklo. Dopravní podnik se omluvil a oslovil ty, kteří mohou nechat auto doma

, aktualizováno 5. května 2022, 12:18

Těžkou zkouškou nervů si v posledních dnech prochází lidé, kteří se přesouvají po Českých Budějovicích autem či městskou hromadnou dopravou. V ulicích se tvoří kolony a lidé na autobusy čekají desítky minut. Dopravní podnik se včera omluvil za komplikace a vyzval ty, kteří mohou nechat auto doma, aby to zvážili.

Kolony se v posledních dnech tvoří mimo jiné v okolí opravované Strakonické ulice či na Pražské a Husově třídě. V ulicích pak policisté řešili i některé dopravní nehody, cožpřispělo k dopravnímu kolapsu. Zatímco řidiči stojí v kolonách, lidé vyhlíží linky autobusů na zastávkách. Dopravní podnik města České Budějovice (DPMCB) na situaci včera reagoval tiskovým prohlášením. 

Vedení podniku se omluvilo za problémy s pravidelností spojů. „Situaci v posledních dnech zásadně zhoršilo zejména omezení dopravy na Strakonické ulici, jejíž rekonstrukci realizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Provoz se z této významné dopravní tepny výrazně přesouvá na jiné komunikace, které řidiči využívají jako objízdné trasy. I na těch se tak kvůli většímu vytížení a případným kolizím mohou tvořit kolony,“ uvedla mluvčí DPMCB Barbora Smudková

Práce potrvají dva měsíce

Na linkách tento týden vzniká řada zpoždění, lidé na některé spoje čekají i desítky minut. „Bohužel to, kde ke kolapsu dopravy dojde, není možné jednoduše predikovat, řidiči individuální dopravy zkouší při objíždění uzavírek vždy různé cesty. Naši řidiči ale nemohou na linkách s trasou experimentovat a zkratky hledat. Situací pak samozřejmě trpí i cestující MHD, což nás velmi mrzí. Za nemožnost dopravit je včas tam, kam potřebují, se jim proto velmi omlouvám," vzkázal ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

Strakonická se opravuje od 22. dubna a akce potrvá dva měsíce. V pondělí 2. května začala další fáze v úseku od křižovatky Strakonická x Plzeňská směrem k sídlišti Vltava, která podle ŘSD skončí 14. května. „Bude probíhat frézování vozovky, lokální opravy obrubníků, výměna stávajících silničních svodidel a pokládka podkladní a ložní asfaltové vrstvy,“ zmínil Adam Koloušek z Týmu komunikace ŘSD v tiskovém prohlášení.

Dopravní podnik poprosil cestující, aby čerpali informace z webu či Facebooku. Polohy autobusů je možné sledovat na stránkách dopravanajihu.cz. Vedení podniku zároveň oslovilo ty, kteří mohou nechat auto doma, aby to pro nadcházející dny zvážili a ulevili dopravní sitauci. „V kolonách sice stojí s osobními automobily i naše vozy, v nejkritičtějších úsecích ale mají řidiči MHD k dispozici preferenční pruhy, díky kterým mohou alespoň na chvíli koloně uniknout,“ dodal Dolejš. 

Na situaci dnes v tiskové zprávě reagovalo také město České Budějovice. „Na přijatá dopravní omezení způsobující komplikace v provozu nemělo město České Budějovice prakticky žádný vliv. Přesto se snažilo zmírnit dopravní přetížení a upravilo harmonogramy oprav svých komunikací tak, aby se minimalizoval souběh oprav s jinými hlavními ulicemi ve městě,“ sdělil Petr Ferebauer z odboru kanceláře primátora.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Filip Matoušek

Štítky české budějovice, dopravní podnik, autobus, doprava, řidič, řsd, strakonická

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Hujer

Zdravím. Především uzavírky musí schválit PČR. Třeba ve Francii na hlavních tazích to dovolí policie jen v nočních hodinách a to od 22:00 do 5:00. Tento úsek by zvládli za dvě noci. Naši borci za dva měsíce. Možná by vyšlo levněji práci zadat Francouzům. Bodejť ne když mají na celý kraj jeden válec a jeden finišér :-D. Radnice opět ukázala jak jim záleží na lidech. Bohužel naši radní jsou ostudou našeho města.

pátek, 6. května 2022, 23:49

Josef Špak

Jen pro připomenutí - rekonstrukci realizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), státní organizace. Dálnice a silnice I. třídy spravuje stát. Kraj má na starosti silnice II. a III. třídy. Město má ve správě teprve to ostatní. Hezky je to vidět na geoportal.rsd.cz - červená, zelená a fialová jsou ve správě státu, modrá a žlutá jsou teprve krajské.

pátek, 6. května 2022, 15:10

Jan Richter

AT KRAJ s MĚSTEM POZASTAVÍ STRAKONICKOU DO LÉTA jezdím od PIANA k TERNU A ZPĚT 160 MINUT

čtvrtek, 5. května 2022, 11:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.