Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Pondělí 27. března 2023  |  Svátek má Dita

Na jihočeských silnicích může být ráno a dopoledne místy slabá ledovka

V Jihočeském kraji by se dnes místy mohlo tvořit náledí. Jihočeští silničáři zasahují po kraji na různých místech, nasadili zhruba tři čtvrtě své techniky. Podle meteorologů se může ráno a dopoledne ojediněle při mrznoucím mrholení tvořit slabá ledovka. Do dnešních 12:00 platí výstraha ČHMÚ, kdy se na Vysočině a jihu Čech může tvořit ledovka a způsobit problémy v dopravě. Na horách by však měly po celý den panovat ideální podmínky pro vyznavače zimních sportů.

Přes noc vyjeli silničáři do terénu téměř s veškerou svou technikou. „Jezdili jsme už (v pátek) vpodvečer, to už byly výjezdy výrazné. Většina (našich) aut se dostávala postupně ven, to samé i teď. Máme až tři čtvrtě vozidel stále ještě v terénu. Žádné zásadní problémy s nehodami nemáme, řidiči by ale měli být určitě opatrní, protože celou noc mrholilo, někde sněžilo. Místy se může tvořit náledí nebo zůstávají zbytky sněhu,“ řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Vlastimil Zikmund.

Podle meteorologů bude dnes v kraji většinou zataženo, místy občasné sněžení, zpočátku ojediněle i mrznoucí mrholení. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia, na horách od minus pěti do minus dvou. Ve vyšších polohách tak budou panovat ideální podnínky pro vyznavače zimních sportů. Meteorologové zároveň včera vydali výstrahu, podle níž se na většině území Jihočeského kraje a v části Vysočiny může tvořit náledí. Varování platí do dnešního poledne.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, ledovka, Jihočeský, zima, výstraha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.