Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Silničáři na jihu Čech zahájí nejvíce stavebních prací po prázdninách

Jihočeské silnice čeká řada oprav. V červenci musí řidiči počítat s omezením na Prachaticku na komunikaci I/39, kdy začne oprava povrchu vozovky na asi 2,5 kilometru dlouhém úseku u Volar do Lenory. Tím směrem lze jet do Strážného a dál k hranicím s Německem. Na druhou stranu z Volar se dojede až k Lipenské přehradě.

V polovině srpna bude průjezdný bez omezení most v Třeboni na silnici I/34, která vede do Jindřichova Hradce. "Aktuálně je na mostě zúžená vozovka a zcela uzavřené jsou sjezdy na silnici I/24, které vedou do Lomnice nad Lužnicí a Veselí nad Lužnicí. Stavbaři vyměňují nosné konstrukce včetně uložení mostu. A na stejné komunikaci I/24 na konci června plně zprovozní průtah Lomnicí nad Lužnicí," informoval Adam Koloušek z českobudějovické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Na Silnici I/23, která vede z Jindřichova Hradce k dálnici D3, chtějí silničáři ve druhé polovině roku vyměnit asfalt v úseku Řípec – Doňov, komunikace by měla být částečně uzavřená. Na Českokrumlovsku na silnici I/39, to je silnice k Lipenské přehradě, po letních prázdninách začnou opravovat most v obci Kladenské Rovné po dobu 70 dnů a zřejmě ho uzavřou.

Koloušek tako doplnil, že ve druhé polovině letošního roku na Českobudějovicku omezí dopravu dvě stavební akce. Na silnici I/34, která vede na Třeboň, chtějí silničáři opravit ramena mimoúrovňové křižovatky nedaleko obce Hůry. Na silnici I/3, po které se jezdí do Kaplice a dál na hranice s Rakouskem, silničáři budou stavět u Boršova nad Vltavou protihlukovou stěnu. V Českých Budějovicích ve druhé polovině roku začnou upravovat mimoúrovňovou křižovatku ulice Strakonická a silnice I/3 zvanou Diamant. Přidají jeden jízdní pruh.

V Táboře na silnici I/19 u mostu přes nádrž Jordán letos budou sanovat skalní svahy. Také odstraní nestabilních část svahu, zajistí ho ochrannou sítí. Trvat by to mělo tři měsíce. V Táboře ve druhé polovině roku začnou opravovat kruhovou křižovatku na silnici I/19 v místní části Měšice, které jsou u sjezdů na dálnici D3. Omezení by mělo být částečné.

Práce na D3 dopravu příliš neomezí

Po letních prázdninách začnou stavbaři vyměňovat asfalt na silnici I/22 mezi Vodňany a obcí Lidmovice, což je silnice, která vede do Strakonic a dál do Klatov. Omezení bude částečné. Po letních prázdninách na silnici I/22 vymění asfalt mezi obcemi Jinín a Cehnice, také za částečné uzavírky. Ve druhé polovině roku vymění asfalt na silnici I/4, která vede ze Strakonic do Vimperka. V úseku Zlešice – Volyně by měla být částečná uzavírka. Během září a října silničáři opraví most u Božetic na Písecku na silnici I/19, která spojuje Tábor s Milevskem a dál vede do Středočeského kraje.

Co se týče výstavby dálnice D3, práce pokračují na třech úsecích v blízkosti Českých Budějovic a zprovoznění těchto celkem 30 km je naplánované na konec letošního roku. Výstavba podle silničářů výrazněji než dosud provoz na okolních silnicích omezovat nebude. V polovině června na současné dálnici D3 budou opravovat most u Čekanic u Tábora. Omezení v dopravě bude minimální v úseku dlouhém přibližně 500 metrů.

„Výraznější omezení nepůsobí ani stavba obchvatu Lišova na silnici I/34. Další výrazná omezení provozu v letních měsících nelze očekávat ani u velkých investičních akcí, které letos plánujeme zahájit, a to u staveb I/20 Pištín – České Vrbné, I/20 České Budějovice, severní spojka, I/39 Třebonín – Rájov a D3 Kaplice nádraží – Nažidla. Ani u jedné ze staveb totiž zatím není znám přesný termín zahájení prací,“ dodal Koloušek.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv

Štítky ČR, silnice, stavby, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Silničáři na jihu Čech zahájí nejvíce stavebních prací po prázdninách  |  Doprava  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.