Kolem osmadvaceti milionů korun hodlá v průběhu roku 2014 vynaložit magistrát na nezbytné opravy a úpravy budějckých komunikací. Intenzivně se bude pracovat zejména v létě a na podzim.
Nejvyšší investice, přesahující čtyři a půl milionu korun, se očekává na rekonstrukci ulice Antonína Barcala na sídlišti Máj, kde dojde i na frézování stávajícího povrchu. Práce by měly začít v během léta.
Oprav za minimálně dva miliony se ale dočká také ulice Karla IV., alej před soudem na Zátkově nábřeží nebo podchod na Pražské třídě u hřbitova Otýlie.
ČTĚTE TAKÉ: Rekonstrukce ulice Oskara Nedbala je zatím pouze na papíře
„Snažili jsme se, aby se v prioritách objevila místa, jejichž technický stav je už neudržitelný a obnovu nutně potřebují. Zároveň jsme chtěli alespoň částečně zohlednit oprávněné požadavky občanů,“ shrnul náměstek primátora Kamil Calta.
Přehled všech investic do oprav budějckých komunikací si můžete prohlédnout v tabulce.
„Tabulka byla zpracována pro potřeby odboru rozvoje a veřejných zakázek s tím, aby si jeho pracovníci mohli připravit rozvrh práce, kdy se budou vypisovat jednotlivé veřejné zakázky. Termíny uvedené v předmětné tabulce nejsou realizace prací, ale realizace vypsání veřejných zakázek. Na opravy dojde asi o tři měsíce později,“ upřesnila v pátek vedoucí odboru správy veřejných statků Vladimíra Hrušková.
Foto: Michal Bayerl
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Podle mě vůbec nejhorší ve městě je O.Nedbala a na tu se skoro nesáhne. Za to Pražská se dělá skoro každé dva roky...