sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Pozor, zima ještě nekončí! Na jihu Čech se bouralo

Krajští hasiči zasahovali během čtvrtečního rána u tří dopravních nehod. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

Osmnáct minut po šesté hodině se na silnici vedoucí z Týna nad Vltavou do Březnice u obce Čenkov střetly dva osobní automobily. „Při nehodě utrpěly zranění dvě osoby, ale podle velitele vltavotýnské jednotky nebylo nutné jejich vyproštění,“ řekla Matějů.

Pět minut před půl osmou se stala další nehoda u Horního Žďáru na Jindřichohradecku, kde havaroval autobus a osobní automobil. „V autobuse cestoval pouze řidič a jedna osoba, kteří vyvázli bez zranění. Vzhledem k poškození autobusu se však z něj nemohli dostat ven, a tak je vyprostili zasahující profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec,“ uvedla mluvčí Vendula Matějů.

Havarovaný osobní automobil skončil mimo vozovku, zraněného řidiče si do své péče převzali zdravotníci. „Silnice byla v místě nehody nejprve zcela uzavřena, v 7.44 hodin byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky Správy a údržby silnic pro posyp namrzlé vozovky,“ dodala.

V 7 hodin a 39 minut likvidovaly jednotky SDH Suchdol nad Lužnicí a profesionální jednotka hasičů z Třeboně následky nehody u obce Majdalena. Tam ve směru od Třeboně havaroval osobní automobil, ve kterém zůstal zaklíněný jeho řidič. „Zasahující hasiči jej vyprostili za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení a byl okamžitě převezen sanitkou do nemocnice,“ řekla Vendula Matějů.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.