sobota 6. června 2020 Norbert

Sedmikilometrový úsek dálnice D3 bude tři noci uzavřený

Dálnice D3 bude u Tábora od 14. do 17. července v noci uzavřena kvůli instalaci železničního mostu. Uzavírka se bude týkat v obou směrech úseku od 63. do 70. kilometru. Doprava bude svedena na vedlejší komunikace v blízkosti dálnice.

Uzavírka začne vždy ve 20 hodin a potrvá do osmé hodiny ranní následujícího dne. „Instalací železničního mostu pokračuje projekt modernizace tratě mezi Českými Budějovicemi a Prahou. V tomto případě jde o úsek mezi Táborem a Sudoměřicemi u Tábora,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl

Úplná uzavírka na dálnici D3 doposud nebyla. Z různých důvodů byl zatím vždy jen omezen provoz a sveden do jednoho pruhu. Momentálně řidiči mohou využívat D3, která má spojovat České Budějovice s Prahou, jen v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Meznem.

V následujících dnech to nebude jediná uzavírka dálnic v zemi. V noci ze soboty 12. července na neděli 13. července bude opakovaně uzavřena D1 ve Středočeském kraji v úseku mezi Šternovem a Psáři. Osobní vozy a menší nákladní vozidla budou moci neprůjezdné úseky objet přes Divišov a Vlašim ve směru na Brno a přes Uhlířské Janovice a Sázavu v opačném směru.

D1 by se kvůli montáži nosníku mostu nad dálnicí na 42,7. kilometru během noci měla zavřít třikrát na 30 minut ve směru na Prahu a třikrát na 60 minut ve směru do Brna.

Zdroj: ČTK

Štítky dálnice, D3, uzavírka, omezení, doprava, Tábor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.