SJÍZDNOST: Některé jihočeské silnice pokryla vrstva sněhu

Na mnoha místech Jihočeského kraje leží dnes ráno na silnicích ujetý sníh krytý posypem, někde je i ledovka. Situaci řidičům komplikují také sněhové přeháňky, které snižují viditelnost. Zvýšená opatrnost je doporučená na většině míst v kraji.

Pozor by si řidiči měli dávat i na dálnici D3, kde se tvoří námraza. Ledovku hlásí silničáři také na zhruba stometrovém úseku u obce Sedlice na Strakonicku, ráno tam kvůli ní nemohl vyjet do kopce nákladní vůz.

Teploty v kraji se ráno pohybovaly od minus devíti do minus dvou stupňů Celsia. Přes den by mělo podle meteorologů být zataženo až oblačno s občasným sněžením. Srážky budou postupně od západu ustávat, odpoledne má být přechodně místy i polojasno. Nejvyšší denní teploty vystoupají na minus jeden až plus dva stupně Celsia.

Zdroj: ČTK

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky sjízdnost, Jihočeský kraj, silnice, okres Strakonice, Sedlice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.