Počasí dnes12 °C, zítra12 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Dopravní nehodovost v kraji za první pololetí roku 2011

V Jihočeském kraji došlo v prvním pololetí roku 2011 k 1356 dopravním nehodám. Statistika bohužel hovoří o nárůstu počtu dopravních nehod, počtu usmrcených osob, těžce i lehce zraněných osob a také o tom, že za volant usedlo více řidičů, kteří před jízdou požili alkoholické nápoje než v loňském roce za stejné období.

V 1238 případech zavinil dopravní nehodu řidič motorového vozidla, ve 24 případech pak chodec a v 62 případech zavinil dopravní nehodu řidič nemotorového vozidla. Jako nejčastější příčinu dopravní nehody vykazují statistiky nesprávný způsob jízdy, nepřiměřenou rychlost, nedání přednosti v jízdě a také  nesprávné předjíždění. Na železničních přejezdech došlo za období od ledna do června letošního roku k 20 dopravním nehodám, což je o 4 nehody  méně než v roce loňském. K nejvíce dopravním nehodám došlo na území krajského města poté v Jindřichově Hradci, Českém Krumlově, Táboře, Strakonicích, Písku a nejméně dopravních nehod zaznamenali policisté v Prachaticích. Pondělí  se v letošním roce stalo dnem, při kterém dojde k největšímu počtu dopravních nehod. Na Jihočeských silnicích zemřelo v letošním prvním pololetí 32 osob, což je o tři  více než v roce  loňském.

Policisté neustále apelují na všechny účastníky provozu na pozemních komunikacích, aby dodržovali veškerá pravidla s provozem na pozemní komunikaci související, dbali o bezpečnost svou  i ostatních účastníků provozu. Policisté se pravidelně účastní dopravně bezpečnostních akcí, které probíhají po celý rok, v letních měsících nevyjímaje. Buďte obezřetní, jezděte opatrně a dodržujte předpisy, mnohdy tak můžete zachránit majetek, zdraví a život sobě i ostatním.

Zdroj: PČR JČK

Štítky dopravní nehoda, Jihočeský kraj, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Tábor, Strakonice, Písek, Prachatice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dopravní nehodovost v kraji za první pololetí roku 2011  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.