úterý 24. května 2022 Jana

Jihočeští hygienici registrují 68 případů klíšťové encefalitidy, je to dvakrát více než vloni

Jihočeští hygienici registrují v kraji od začátku roku zatím 68 případů klíšťové encefalitidy. Řekl v pondělí František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice.

V uplynulém týdnu přibylo do statistik pět nově nahlášených a potvrzených případů. "Pokud jde o situaci v jednotlivých okresech, čtrnáct případů evidujeme na Českobudějovicku, dvanáct případů na Strakonicku a jedenáct na Prachaticku, devět na Táborsku, osm na Jindřichohradecku a Písecku a šest Českokrumlovsku. Vloni jsme registrovali v tomto období 34 onemocnění, zatím je tedy výskyt klíšťové encefalitidy v regionu dvojnásobný oproti stejnému období loňského roku," řekl Kotrba.

K pondělí evidují i 117 potvrzených případů onemocnění lymskou borreliózou. "V týdnu přibylo do statistik sedm nově nahlášených a potvrzených případů. Největší počet onemocnění mají hygienici hlášeno tradičně z Jindřichohradecka (54), dále z Českokrumlovska (19) a Českobudějovicka (19) a Táborska (16). Pět případů evidují na Strakonicku, tři na Prachaticku a jeden na Písecku. Vloni v tomto období registrovali 71 případů," dodal Kotrba.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.