sobota 1. října 2022 Igor

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v jižních Čechách už 63 lidí

Už 63 případů potvrzeného onemocnění klíšťovou encefalitidou letos zaznamenali jihočeští hygienici. V uplynulém týdnu přibylo do statistik sedm nově nahlášených a potvrzených případů, řekl v pátek František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice

Už 14 případů evidují na Českobudějovicku, 12 případů na Strakonicku, devět na Prachaticku a Táborsku, sedm na Jindřichohradecku a po šesti na Písecku a Českokrumlovsku. Vloni registrovali v tomto období 27 onemocnění, zatím je tedy výskyt klíšťové encefalitidy v regionu vyšší než vloni.

"K pátku evidují hygienici i 110 nahlášených a potvrzených případů onemocnění lymskou borreliózou. V týdnu přibylo do statistik sedmnáct nově nahlášených a potvrzených případů. Největší počet onemocnění mají hygienici hlášeno tradičně z Jindřichohradecka (49), dále z Českokrumlovska (19), Českobudějovicka (18) a Táborska (16). Pět případů evidují na Strakonicku, dva na Prachaticku a jeden na Písecku. Vloni v tomto období registrovali 66 případů," řekl Kotrba.

Autor: Dobrin Stojčev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.