úterý 7. července 2020 Bohuslava

Přípravy muzikálu Cyrano vrcholí. Premiéra se uskuteční koncem března

V pátek 25. března si svůj velký den užijí tvůrci nového budějckého muzikálu Cyrano. Právě na tento termín je naplánována jeho slavnostní premiéra, která se uskuteční na Malé scéně DK Metropolu. Celkově je prozatím v plánu deset repríz.

„Muzikál je momentálně ve fázi nejintenzivnějších příprav a zkoušek. Celý prosinec probíhaly klavírní korepetice, které jsem měl na starost, kde se sólisté i sboristé pilně učili všechny písně. Nyní, od začátku ledna, přebrali pomyslnou štafetu režisérka Kateřina Studená a choreografové Evžen Bočkor a Lucie-Anna Zatloukalová,“ uvedl autor muzikálu Vojtěch Adamčík. „Každý víkend se dějí taneční a aranžovací zkoušky, přičemž pánská company má o něco těžší úlohu, jelikož v muzikálu figuruje mnohem více než dámská company, navíc se ještě učí šermovat.“

Na poslední týden je naplánováno natáčení. „Čeká nás natáčení hudebních podkladů s Jihočeskou filharmonií, což mě velice těší, protože nám vyšla vstříc, nabídla i prostory k nahrávání a věřím, že výsledek bude perfektní,“ dodal Vojtěch Adamčík.

Intenzivně se také pracuje na scéně a kostýmech. Před tvůrci nyní ale stojí možná vůbec největší výzva, a to je shánění financí, aby muzikál mohl běžet přesně podle představ.

„Kromě shánění sponzorů jsme před několika dny spustili veřejnou online kampaň na Startovači, kde se snažíme doplnit rozpočet muzikálu, abychom mohli poplatit nejen výrobu věcí hmotných, ale i zajistit skvělý zvuk při představení nebo zaplatit divadelní sál,“ řekl Vojtěch Adamčík a dodal: „Kampaň poběží zhruba do půlky února, pro dárce jsou připravené velice zajímavé odměny - mezi nimi i CD s písničkami z muzikálu nebo volné lístky na představení.“

Co dál? Během února a začátkem března se dokončí aranžovací a choreografické zkoušky. Zhruba 10. března se už celý tým přesune do prostor Malé scény DK Metropolu. A pak již samotná premiéra…

„Pro veřejnost připravujeme den před premiérou i dvě přístupné generálky, na které bude zvýhodněné vstupné. Na diváky čeká celkem deset repríz, příležitostí k vidění je tedy dost. Navíc jsme ještě připravili velmi praktickou věc, zhruba dva týdny před každým představením zveřejníme na našem oficiálním webu obsazení toho konkrétního daného vystoupení, tudíž každý si bude moct vyhlédnout představení například se svým oblíbeným hercem či herečkou předem,“ zmínil Vojtěch Adamčík.

Vojtěch Adamčík jako tvůrce hudby debutoval se zmíněným Údělem osudu. Představení se dočkalo celkem 14 repríz, které byly takřka všechny vyprodány. Muzikál získal i několik ocenění. V roce 2014 za nejlepší hudbu na soutěžní přehlídce amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava. Oceněn byl i nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, nejlepší ženský pěvecký výkon v hlavní roli a libreto.

Zkouška muzikálu Cyrano

středa, 20. ledna 2016, 11:43

Zkouška muzikálu Cyrano
Zkouška muzikálu Cyrano

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.