pátek 28. února 2020 Lumír

Pavel Šporcl vystoupil ve slavné Carnegie Hall v New Yorku

Budějcký rodák, který se velkou měrou zasloužil o rozšíření klasické hudby v Čechách, dosáhl mety nejvyšší. Se svými modrými houslemi vystoupal na hudební Olymp, když zahrál v hlavním sále newyorské Carnegie Hall.

Pavel Šporcl společně s New England Symphonic Ensamble předvedl před náročným publikem Mendelssohnův koncert e moll pro housle a orchestr. Koncert se konal v hlavním sále Isaac Stern Auditorium. Pro každého umělce je vystoupení na této scéně obrovským úspěchem a především ctí.

Zahrát si v Carnegie Hall není jen tak. O každém vystoupení totiž musí rozhodnout umělecká rada, která hodnotí vhodnost každého, kdo by chtěl vystoupit na legendárních prknech. Česká stopa je však v této síni velice patrná. Nejhlubší otisk je již z roku 1893, kdy zde byla uvedena Dvořákova Symfonie č. 9, která byla vůbec prvním dílem, jehož světová premiéra se odehrála v Carnegie Hall.

Mezi další české umělce, kteří v Carnegie Hall vystoupili, patří například houslista Josef Suk, pěvkyně Dagmar Pecková, Eva Urbanová, Kühnův dětský sbor, ale i Karel Gott, Helena Vondráčková nebo slovenská kapela Elán.

Dále má Pavel Šporcl v plánu nahrát nové CD, které se bude od jeho předchozích počinů lišit. Zřejmě totiž půjde o první čistě vánoční album skládající se z upravených slavných koled. Držíme tedy budějckému rodákovi palce.

 

 

☺☺☺

Zveřejnil(a) Pavel Šporcl dne 13. únor 2016

 

Autoři | Foto pavelsporcl.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.