pondělí 13. července 2020 Markéta

Víkend bude v hudebním klubu K2 znovu nabitý

Další pořádnou hudební nálož si pro tento pátek a sobotu nachystal klub K2 na Sokolském ostrově. V pátek večer vystoupí britsko-česká kapela The Chancers, které budou předskakovat The Beautifuls. Sobota nabízí návrat do historie - konkrétně do devadesátých let.

Pátek 19. února

Do Českých Budějovice přiveze své nové album kapela The Chancers. Je to jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska. Dodneška mají na kontě čtyři alba, účastnili se mnoha mezinárodních kompilacích a koncertují po celé Evropě.

Na scéně se tato mezinárodní britsko-česká skupina se sídlem v Praze pohybuje od roku 1998. Jejich směsice žánrů se základem v britském hnutí 2tone si rychle získávala pozornost domácího i zahraničního klubového publika.

Jak šel čas, kapela si postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku, Maďarsku a Velké Británii.

Jejich první album Rudeboy Polka (vydané v roce 2001 na vlastním labelu) se přes poněkud dřevní a demáčový zvuk dočkalo pozitivních recenzí prakticky ve všech domácích hudebních časopisech, o řadě evropských i amerických ska fanoušcích nemluvě.

O rok později vydali The Chancers u příležitosti evropského turné pětipísňový singl Teach The Rich, na němž se objevily remixy od Nana Zorin a DJ Wiche. EP bylo také zvoleno singlem měsíce v časopisech Show! a Rock & Pop. Tím The Chancers nejlépe vyjádřili svojí hudební filozofii - nebát se vystupovat i mimo rigidní pravidla žánru ska a s offbeatovým zvukem více experimentovat.

Nyní kapela přiváží do Budějovic novou desku s názvem Trigger Warning. Jako předkapelu uslyšíte The Beautifuls. K2 klub tedy nabídne velice kulturní vyžití na páteční noc.

Sobota 20. února

Klubová noc s názvem devadesátky. Pravidelně každou třetí sobotu v klubu K2 můžete zažít večer, kde se hraje pouze světová hudba 90. let. Zazní jak rockové hity, tak především taneční záležitosti, jako třeba DJ Bobo, Alphaville, Scooter, Twenty 2 seven, Dr. Alban a nespočet dalších. Hrát bude zkušený táborský DJ Daniel Čechtický, který je ve svém oboru opravdový profík. Devadesátými léty si prošel jako DJ a dodnes se živí jako moderátor kulturních akcí. 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.