neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Cesta kolem světa proběhla v Budějcích během dvou dní

Bali, Lombok, Laos, Nepál, Indie, Jáva, Bhůtán, Tibet. Nejkrásnější místa planety představili cestovatelé ze všech koutů naší republiky. Cesta kolem světa proběhla během dvou dní v kulturním domě Metropol.

Nejenom cestovatelé zvučných jmen jako Ladislav Zibura, Karel Wolf či Martin Kratochvíl dorazili v pátek či v sobotu do jihočeské metropole. Na cestovatelském festivale bylo možné si promluvit i s jogínem Janem Jarkovským, ekologem Martinem Bursíkem, tanečnicí Janou Wolfovou, režisérem Stevem Lichtagem či fotografem Janem Šibíkem.

Budějcká Drbna zavítala do Metropolu v sobotu. Při vstupu na Malou scénu měla obavy, aby nebyla v sále jediná. Krásné teplé a jarní počasí festivalu moc nepřálo, ale zájemce o exotické země ani nepřemluvilo k výletu do přírody. Raději zavítali před promítací plátno, kde se díky úžasnému vyprávění Jany Wolfové nechali strhnout krásou Indonésie.

Budějcká Drbna byla nadšená počinem české teatroložky a tanečnice Jany Wolfové, která díky studijnímu pobytu v Indonesii, založila taneční skupinu Kintari, s jejíž pomocí získává peníze na podporu vzdělanosti dětí na Lomboku. Dobrovolníci z Čech tak mají šanci učit ve školách, které podporuje, anglický jazyk. Těšit se můžete na rozhovor s Janou o životě v Indonesii, tamních lidech, jejím životě i o možnosti dobrovolnictví, které se, v dnešní době, stává velmi oblíbenou formou cestování a poznávání jiných kultur.

Cestovatelský festival hostil také filmaře Václava Marhoula, Radku Podanou, Rudu Švaříčka či naši nejznámější lyžařku Kateřinu Neumannovou.  

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.