pondělí 17. února 2020 Miloslava

Album Fatherland budějckých Pub Animals opět rozvířilo vody české reggae scény

Po pěti letech od vydání debutového alba Safar-I, za které kapela získala cenu Anděl v kategorii ska/reggae, přichází Pub Animals s novinkou Fatherland.

Kapela se na nové desce odklonila od ska směrem k modernímu reggae a dubu. Na albu se dokonce poprvé objevuje čeština, a to hned ve dvou skladbách. Tím však rozmanitost této novinky nekončí. Muzikanti se inspirovali cestami po Vietnamu, odkazem Jana Wericha a desku provází také vokály zpěvačky Jess. Pub Animals album natočili v čele se zpěvákem Štěpánem Hebíkem pod hlavičkou BeSeeda Records, za produkcí stojí klávesista kapely Michael Říha.

Křest proběhl 8. dubna v budějckém Café Klubu Slavie a desku Fatherland pokřtili otcové členů kapely.

Pub Animals teď mají před sebou festivalovou sezonu a chystají podzimní turné. „Výrazně jsme zmodernizovali náš zvuk i styl hudby. Už se nemůžu dočkat, až to lidem předvedeme naživo,“ říká frontman Štěpák Hebík. Již brzy kapela představí také nový videoklip k titulní skladbě Fatherland.

Pub Animals je reggae kapela, která vznikla v roce 2006 na gymnáziu v Českém Krumlově. Jejich debutové album s názvem Safar-I natočené ve studiu Biotech vyšlo v roce 2010 společně s klipem k singlu Elephantman a získalo ocenění Anděl (reggae album roku). Mimo vystoupení po boku amerických reggae kapel (SOJA, Fishbone…) a aktivního působení na klubové a festivalové scéně, zahrála kapela také na zahraničních akcích jako je například reggae festival Rototom Sunsplash ve Španělsku. Pub Animals také prezentovali Česko v Bruselu společně s Danem Bártou, Nightwork a Charlie Straight.

Album Fatherland si můžete poslechnout na pubanimals.cz.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.