pátek 24. ledna 2020 Milena

K 17. listopadu chystá Atelier 3D průvod od Jihočeského divadla k radnici

Možnost, jak si připomenout 17. listopad, který neodmyslitelně patří do českých a slovenských dějin, nabízí Ateliér 3D Jihočeského divadla. Ve čtvrtek od 17 hodin a 11 minut vyjde od Jihočeského divadla směrem na náměstí k radnici průvod, který nakonec pod bustou prezidenta T. G. Masaryka zapálí svíce.

Mezinárodní den studentstva patří k těm nejvýznamnějším a nejinak tomu je i v České republice, ač samotný termín v kalendáři zasazen není a je u nás označován jako den boje za svobodu a demokracii. Proto Jihočeské divadlo láká na pochod, který by měl být oslavou sedmadvacátých obrozenin demokracie a jejich principů.

„Nestává se demokracie jen bonmotem a slušivou ozdobou rétorických cvičení?“ ptá se ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek a vybízí k účasti. Je to vlastně úplně jednoduché. Stačí s sebou vzít pouze svíčku, lucernu, baterku, lampion nebo hudební nástroj, k tomu rodinné příslušníky či kamarády, termosku s dobrým nápojem a můžete vyrazit. Za příznivého počasí vám bude odměnou kromě dobrého pocitu i živá hudba.

Foto Jon Sullivan [Public domain], via Wikimedia Commons

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.