sobota 4. července 2020 Prokop

Spolektiv oživil debutové album ...a ticho v sobě. Připravil remasterovanou reedici

Debutové album ...a ticho v sobě českobudějovického Spolektivu se po 22 letech dočkalo reedice. A to ne jen tak ledajaké - nahrávka, která vznikala v první polovině roku 1994, byla nově remasterována.

„První album jsme s přestávkami natáčeli v prvních pěti měsících roku 1994 ve studiu AV Servis ve Vyšším Brodě u Honzy Friedla. Bylo to velmi náročné. Naše nároky na nás ještě znásobili pánové Vojta Zícha a Vláďa Čížek, kteří byli albu …a ticho v sobě hudebními režiséry. Společně se nám podařilo spojit odlišnou hudební zkušenost jednotlivých členů Spolektivu do pocitově barevné, akusticko-syntezátorové hudební kombinace. Díky naší dlouholeté přestávce se toto album poněkud ztratilo. Nyní se …a ticho v sobě vrací, remasteringem oživené Karlem Dřínkem a Danielem Králem restaurovanými průvodními tiskovinami, původně od Libora Sváčka,“ uvádí zpívající kytarista Jaroslav Hnízdil.

Nová verze, kterou kapela vydala ve spolupráci se Supraphonem, se dokonce dočká i křtu - ten se uskuteční v pátek 17. února v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích. Jako host vystoupí Dante písničkář.

Autoři | Foto archiv kapely

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.