úterý 7. července 2020 Bohuslava

Skvělý zpěvák a muzikant Tim Mitchell bude se svou kapelou koncertovat v Písku

Tim Mitchell je skvělý zpěvák a hudebník, ovládá kytaru, basu, klávesy, bicí, který dodává svůj vlastní osobitý dotek každé písni z velké škály blues, funk, gospel, R&B či soul. Přináší jedinečnou a přesto známou hudbu, která těší srdce a uši po celém světě. Proto si nenechte ujít jedinečnou příležitost poslechnout si tohoto skvělého hudebníka. Koncert v Kulturním domě v Písku začíná ve středu 15. března v 19:00 hodin.

Tim Mitchell je výraznou osobností zahraniční hudební rhythm&bluesové scény. Kromě špičkového originálního způsobu hry na elektrickou kytaru velmi dobře ovládá i baskytaru, bicí a klávesy. Pochází z Oklahomy, z velké muzikantské rodiny, což se projevilo v jeho multiinstrumentalismu a ve spolupráci s takovými hvězdami jako Carlos Santana, Buddy Guy nebo Prince, které doprovázel střídavě dlouhá léta na jejich turné.

Tim Richardson Mitchell… Pokud někdy někdo použil frázi: „Nemůže si pomoci, má to prostě v krvi,“ určitě to bylo v souvislosti s Timem Mitchellem.

Timova matka pocházela z rodiny patnácti dětí, většina z nich se věnovala hudbě. Jeho dědeček, Hulon Mitchell, hrál prakticky na jakýkoliv nástroj, co chytil do ruky. Jeho babička, přezdívaná „Mother Pearl“,  byla nadaná klavíristka a pedagožka. Jeho teta, slavná operní pěvkyně, zpívala i se samotným Pavarottim.

Timovi prarodiče těchto patnáct talentovaných dětí velmi podporovali a pomohli jim založit kapelu The Famous Musical Mitchells, která byla skutečně na Středozápadě velmi známá a stala se snad nejslavnější gospelovou kapelou v celé zemi.

Na kytaru Tim hrál od tří let

Jedním z těchto nadaných dětí byla Thelma Mitchell, která byla klávesistkou, kontrabasistkou a zároveň i zpěvačkou kapely. Byla obdařena úžasným hlasem a všichni o ní tvrdili, že má hudbu v krvi. V roce 1955 v malém městečku Enid v Oklahomě Thelma porodila Timothy Lee Mitchella. Netrvalo dlouho a jeho matka pochopila, že rodinný talent se předal i další generaci. Už ve třech letech začala Tima učit na kytaru a ten k ní brzy přibral klávesy, baskytaru a bicí.

Už ve čtrnácti letech Tim Mitchell  vystupoval s místními kapelami po celém státě. Jeho první vlastní kapela Sound Check  ve Filadelfii zněla už ve skutečném rytmu rytmus&blues. Brzy se stala jednou z nejžhavějších kapel v této oblasti a těšila se velké oblibě řadu let. Než Tim opět pocítil nutkání růst a rozšiřovat své obzory.

V roce 1982 byl Tim Mitchell pozván, aby se připojil jako baskytarista ke slavné formaci The Stylistics při světovém turné a dokonce pro ni napsal i dvě písně. Se skupinou zůstal až do roku 1986 a právě v této době se vyvinuly jeho kvality zpěváka a umělce.

 V letech 1986 až 1987 se připojil k slavné kapele Harold Melvin and The Blue Notes, se kterou opět procestoval celý svět. Měl dokonce vzácné privilegium cestovat se samotným Jamesem Brownem.

Zamiloval se do zpěvačky Sharon

 Nicméně růst a bohatství zkušeností se zde nezastavily, v roce 1994 byl Tim vyzván, aby se připojil ke známé skupině The Drifters. V tomto období Tim rozvinul svůj vokální talent, kromě jeho umění hry na kytaru, basu a klávesy. Zůstal s nimi  až do roku 1999, kdy začínal uvažovat o tom, že by se usadil a dal všechny své hudební zkušenosti do vlastního projektu.

V roce 2000 podnikl Tim Mitchell turné po celé Evropě a stal se uznávaným muzikantem a zpěvákem.

Během svého působení s The Drifters se Tim setkal a zamiloval se do Mallorcy ve Španělsku. Ale nebyl to jen ostrov, co si Tim zamiloval. Zamiloval se také do populární zpěvačky Sharon (původem z Brooklynu, NY), se kterou se tam setkal. Sharon se brzy stala jeho ženou a pěveckou partnerkou. Cestovali s hráli spolu po celé Evropě.

A právě v této době, v roce 2003, se Tim se setkal se slavným španělským kytaristou Javierem Vargasem. Potom byl deset let zpěvákem „Vargas Blues Band“ a je autorem řady jejích písní. Kapela hrála s mnohými z velikánů blues and rock na celém světě, včetně Carlose Santany, Buddy Guye a dokonce i s Princem.

Když Tim Mitchell nebyl na podiu s kapelou nebo nenahrával ve studiu, věnoval se vlastním písním se svojí vlastní kapelou The Tim Mitchell Band. Tato kapela nabízí Timovi možnost plně prozkoumat a uplatnit svůj vlastní talent zpěvu, hraní a skládání. Vložil do ní všechen svůj um, mnoho let zkušeností a své obrovské hudební vzdělání. Nakonec se rozhodl podnikat světovou tour právě s touto svojí kapelou.

Tisková zpráva | Foto Helner Haas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.