čtvrtek 2. července 2020 Patricie

FOTO: V Galerii Krampus se opět zabydlely alpské démonické bytosti. Kaplice zároveň odtajnila termín letošní Krampus Show

Do Galerie Krampus v Kaplici se opět vrátily alpské démonické bytosti, které bezesporu vzbuzují respekt a nemalou hrůzu. A právě proto jsou tak přitažlivé… Krampusové jsou zpátky doma a připraveni na návštěvníky. Jsou mezi nimi i nováčci, kteří se do galerie nastěhovali vůbec poprvé.

„Je tady 15 masek, přičemž jedna třetina je kompletně obměněná,“ informuje tiskový mluvčí Kaplice Jan Bohdal a dodává: „Jsme rádi, že se nám daří dostat do povědomí spojení Krampus Kaplice po celý rok. Právě k tomu Galerie Krampus slouží.“

Vedoucího Kulturního a informačního centra Kaplice Stanislav Trs zdůrazňuje, že všechny vystavené masky jsou originály. „Alpská démonická bytost je tu zkrátka v plné kráse. Jenom pro informaci – kostým se skládá z různých kožichů, různých zvířat z celého světa, ručně vyřezávané masky a každý Krampus by měl mít kravský zvon. Kostýmy jsou velice teplé a velmi těžké. Pohyb v nich není snadný,“ vysvětluje.

Zajímavé je, že lidé, kteří jsou v kostýmech navlečeni, vidí jen skrz malé škvíry, které jsou umístěny pod očima. V Galerii Krampus máte zkrátka možnost si Krampusáky prohlédnout do nejmenšího detailu. A pozor – možné jsou i večerní prohlídky, ze kterých údajně pěkně mrazí v zádech. Jeden z Krampusů totiž ožívá…

Zmiňme ještě, že v galerii můžete vidět i bytosti ženského pohlaví. „Ženám můžeme říkat normálně Krampus nebo Perchta. Žena by měla být v týmu jen jedna, je to určitá čarodějnice, matka celého klanu,“ dodává Stanislav Trs.

Místostarosta Libor Lukš zmínil, že už nyní se začíná připravovat nový ročník Krampus Show Kaplice. Ta se uskuteční 16. prosince a opět je třeba počítat s akcí obřího rozsahu – mimochodem vloni si ji nenechalo ujít zhruba 30 tisíc lidí!

„Jsem rád, že se Krampus Show koná přímo u nás v Kaplici, ač nám někteří vytýkají, že je to kulturní záležitost spíše Německa nebo Rakouska. Tradice ale zasahovala i sem – byli tady Češi německy mluvící,“ podotýká starosta Kaplice Pavel Talíř.

Na závěr dodejme, že se Galerie Krampus nachází v budově bývalého měšťanského pivovaru přímo na náměstí.

Do Galerie Krampus se vrátily démonické bytosti

pondělí, 27. března 2017, 10:43

Do Galerie Krampus v Kaplici se opět vrátily alpské démonické bytosti
Do Galerie Krampus v Kaplici se opět vrátily alpské démonické bytosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.