pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Noc kostelů na jihu Čech nabídne hudbu, historii nebo prohlídku starobylých krypt

Téměř stovka kostelů po celém Jihočeském kraji otevře své dveře veřejnosti v rámci celorepublikové akce Noc kostelů, která se uskuteční dnes, v pátek 9. června. Na programu jsou komentované prohlídky, koncerty i přednášky o historii. I českobudějovická diecéze přivítá návštěvníky, kteří chtějí poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství. Program Noci kostelů je letos v České republice připraven v 1500 kostelech a modlitebnách.

Kulturně-duchovní program nabídne koncerty, komentované prohlídky, přednášky a duchovní rozhovory, možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, šanci hrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii, nebo v tichém zastavení vnímat inspiraci stavitelů křesťanských chrámů. 

„Iniciativa nabízí lidem příležitost k návštěvě našich kostelů, aby se zde setkali s kořeny křesťanství prostřednictvím architektury, umění i atmosféry ticha a mohli být osloveni jeho živou přítomností. Otevíráme-li brány našich kostelů, vyjadřujeme tím současně naší otevřenost vůči člověku a světu. Jako českobudějovický biskup přebírám nad touto akcí záštitu a žehnám všem jejím aktivním účastníkům, ať už se budou podílet na přípravě a prožití liturgie nebo se zastaví při tichém rozjímání“, řekl k akci českobudějovický biskup Vlastimil Kročil.

V loňském roce se do Noci kostelů v České republice zapojilo víc než 1400 kostelů, ve kterých připravili pořadatelé pro návštěvníky více než sedm tisíc programů. O mimořádném zájmu veřejnosti o program Noci kostelů svědčí i 500 tisíc návštěvnických vstupů zaznamenaných během večera a noci.

V českobudějovické diecézi se do Noci kostelů zapojí tyto kostely.

Autoři

Štítky noc, kostel, mše, prohlídka, hudba, krypta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.