neděle 9. srpna 2020 Roman

Deathmetaloví veteráni Obituary dorazí do Budějc

Deathmetalový svátek v Českých Budějovicích. Dorazí Obituary. Představí ve středu 12. července od 19:00 hodin ve Slávii. Legenda žánru přiveze na jih Čech zbrusu novou desku. Fanoušci se samozřejmě dočkají i osvědčených kusů ze zlaté éry floridského kvintetu. Koncert otevřou černokněžníci Absu a deathmetalová stálice Beheaded.

Praotce death metalu Obituary není třeba dlouze představovat. Vznikli už v roce 1984, svůj současný název získali o čtyři roky později. Na přelomu 80. a 90. let vybrousili k dokonalosti svůj rukopis postavený spíš na středních valivých tempech a jedinečném vokálu Johna Tardyho.

Ne náhodou se Obituary vypracovali mezi nejúspěšnější kapely extrémního žánru. Jejich alba The End Complete, Cause Of Death nebo World Demise patří k základním stavebním kamenům death metalu.

Shodou okolností se českobudějovická zastávka Obituary protíná s turné stylově blízkých Beheaded a Absu. Zatímco prvně jmenovaní Malťané patří ke stálicím evropského brutal death metalu a aktuálně promují novinku Beast Incarnate, američtí Absu se už více než 25 let pohybují ve vodách okultního black/thrashe.

Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejích. Nejlevnější lístky seženete na webu pořadatele. Více také na Facebooku Obituary nebo Obituary / Absu / Beheaded.

Tisková zpráva

Štítky Obituary, Slávie, České Budějovice, deathmetal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.