pátek 24. ledna 2020 Milena

VIDEO: Kdo si počkal, ten se dočkal. Borovanské Borůvkobraní přilákalo tisíce lidí

Druhý červencový víkend patřil třináctému ročníku Borůvkobraní, které se tradičně konalo v prostorách borovanského kláštera. Bylo co jíst, bylo co pít, zábava také byla, ti zručnější mohli navštívit řemeslný jarmark.

Gastronomicko-kulturní festival přišel s bohatým programem. Pro příznivce dobrého jídla a pití byly lákadlem kynuté knedlíky s borůvkovou omáčkou, pány jistě potěšilo borůvkové pivo nebo pečené selátko, klobásy a bramboráky. Nechyběly samozřejmě borůvkové koláče, vafle nebo palačinky.

Hudební scéna patřila Jihočeské Podhorance a folklorním souborům z jižních Čech. Vystoupily také kapely Kdo měl čas, Dětský Pokojíček nebo Tlustá Berta. Nedělní program zajistila borovanská základní umělecká škola nebo skupiny Living room, Quiet a Pilot Season. Vidět jste mohli i bubenickou show Wild Sticks.

Pro soutěživé se konalo mistrovství světa v chytání borůvek do úst, borůvková výtvarná show a asi nejočekávanější soutěž o krále jedlíků borůvkových knedlíků. Tu vyhrál Luboš David z Veselé nad Lužnicí, který spořádal 25 kynutých knedlíků. Rekord, 33 snědených knedlíků, ale překonán nebyl. Celkem se soutěže zúčastnilo 37 soutěžících, z toho čtyři ženy, a dohromady snědli neuvěřitelných 475 knedlíků.

Organizátoři mysleli i na rodiny s dětmi. Ty si mohly vybrat z divadelních pohádkových představení, diskotéky pro děti, pohádkových zpívánek nebo tvořivé dílny. Nechybělo oblíbené malování na textil, hrnečky nebo látkové panenky.

Návštěvníci, kteří dorazili až v neděli, mohli vidět unikátní borůvkové živé sochy. Součástí festivalu byla i každroční poradna zahradníka Pavla Chlouby nebo výstava kreslených vtipů o lidech s hendikepem. Že vám výstava přišla plná černého humoru? Nebojte, vše bylo pod taktovkou kapely The Tap Tap.

13. ročník Borůvkobraní

pondělí, 10. července 2017, 21:06

13. ročník Borůvkobraní
13. ročník Borůvkobraní

Štítky Borovany, Borůvkobraní, borůvky, kynuté knedlíky, borůvkové pivo, Dětský pokojíček, festival

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.