pátek 24. ledna 2020 Milena

SOUTĚŽ: Liška Bystrouška se chystá před českokrumlovské otáčivé hlediště

Sezona českokrumlovského otáčivého hlediště je v plném proudu. A od 2. do 6. srpna bude patři českokrumlovská scéna představením Janáčkovy opery. Budou to Příhody lišky Bystroušky v inscenaci režijního dua Skutr, Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského.

Příhody lišky Bystroušky je geniální opera. Je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo před českokrumlovské otáčivé hlediště režisérské duo Skutr, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, v hudebním nastudování Maria De Rose.

U recenzentů a kulturních kritiků sklidila tato premiéra loňské sezony veliký úspěch. Ivana Rusko a Alexandr Beň byli za role v této inscenaci nominováni na Výroční ceny Opera Plus, inscenace byla označena Divadelními novinami jako „Sukces léta 2016“ a byla nominována na Cenu Divadelních novin v kategorii Hudební divadlo. 

Soutěž o vstupenky na představení Příhody lišky Bystroušky (3. 8. - 21:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát dvě vstupenky na představení Příhody lišky Bystroušky. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do středy 26. července do 16. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila!

Režie představení Příhody lišky Bystroušky se chopilo duo Skutr. Správně byla odověď B.

Po dvou vstupenkách vyhráli Radek Urbánek, Alena Jarošová a Veronika Lindovská Schacherlová. Gratulujeme!

Autoři | Foto otacivehlediste.cz

Štítky Příhody lišky Bystroušky, otáčivé hlediště, představení, Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.