čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

V Písku bude řádit Divokej Bill

Už 29. července přijíždí do Písku Divokej Bill se svou nejnovější koncertní show. Divokej Bill a host Poletíme? zahrají v Letním kinu Písek v rámci Píseckého kulturního léta.

Turné, které propaguje novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa s názvem Tsunami, odstartovalo 25. května v Plzni. Čítá celkem 23 zastávek napříč republikou, včetně Písku, a kapela ho zakončí 2. září v domovských Úvalech.

Během koncertu nebudou chybět klasiky jako Plakala, Takovej pocit a další. „Nových věcí, jako jsou Tsunami, Kořala, Vodrhovačka a Utrejch, bychom chtěli hrát co nejvíce, na všechny však asi nedojde, ale tak polovinu desky určitě představíme i naživo. To je vždy výzva, která nás baví,“ komentuje frontman kapely Václav Bláha. 

Tucet nových písní natáčeli Billové během prvních měsíců letošního roku a autorsky se na nich nejvíce podíleli Václav Bláha a Roman Procházka. Celkové aranže jsou pak jako vždy společným dílem celé kapely. Kromě obvyklého nástrojového složení se navíc můžete těšit v některých písních i na foukací harmoniku v podání banjisty Jana Bártla, kontrabas Jurdy Čaruje nebo na smyčcové pasáže, které má na svědomí Apollon Quartet. Zaslechnete i syntetické zvuky.

„Tematicky je deska taková klasika, tedy všehochuť. Texty jsou o svobodě, kamarádství, lásce, hodně radosti, trochu splínu, ale také o mejdanech a životě s kapelou, Nechybí ani naše oblíbené námořnické téma. Právě námořnická píseň, jmenuje se Naděje, v sobě skrývá i hodně zajímavý příběh, když si každou sloku napsal na míru jeden z nás, a taky si ji na desce zazpíval,“ doplňuje Bláha.

Album Tsunami bude k dispozici i na zastávkách turné kapely. Tedy i v píseckém letním kině. Koncert oblíbené české kapely zde v sobotu začíná ve 20 hodin. Vstupenky za 380 korun jsou k dispozici na portálu Ticketstream nebo na webových stránkách Centra kultury města Písek.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.