sobota 15. května 2021 Žofie

KULTURNÍ TIPY: Laura a její tygři, punk před K2 a jazz/blues/rock na náměstí

V rámci festivalu Central Park Slavie vystoupí kultovní kapela Laura a její tygři, která má novou Lauru a staré tygry. Před K2 zahrají Ramones Revival a Cela pro Klárku a na náměstí Dědek Band nebo ONI. 

Úterý 15. srpna

České Budějovice

Radniční léto: Jak se víly napravily a Janek mluvka – radnice – nádvoří – 18:00
Klasická francouzská pohádka o Jankovi mluvkovi, který zachránil princeznu ze strašlivého loupežnického zajetí. A druhá, česká pohádka, o dvou zlomyslných vílách, hodné holčičce a obrovském obrovi…Loutkové divadlo nejen pro děti.

Hudební večery na náměstí – Dědek Band – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Kapela Dědek Band bude hrát v rytmech jazz / blues / swing.

Alain Reynaud Fourton: Rukojmí bez rizika – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Marc je ženami obdivovaný spisovatel, který má tvůrčí krizi a rozhodne se spáchat sebevraždu. Překvapí ho přítel Luc, který se už kdysi také pokusil zabít, když ho opustila žena, a teď chce učinit totéž, protože se k němu vrátila. Sebevraždu jim překazí trojice prchajících amatérských lupičů s pytlem plným peněz. Hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný, Jana Boušková/Jana Malá, Martin Zahálka/Martin Davídek, Lenka Zahradnická/Barbora Šťastná, František Skopal/Martin Zahálka ml.

Jenom tři mušketýři – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – Rajská zahrada – 20:00
Příběh starší než vaše babička, divadlo lepší než dovolená v Provence. Co by se stalo, kdyby tři mušketýři zůstali opravdu jenom tři? Vyletněná parafráze jednoho z nejslavnějších románů všech dob v unikátní úpravě pro tři herce a kapelu.

Anděl Páně 2 – Letní kino Háječek – 20:45
Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná.

Středa 16. srpna

České Budějovice

Středy před K2 – Ramones Revival + Cela pro Klárku – před K2 – 19:00
Ramones Revival je punk-rock z Českých Budějovic. Punková kapela Cela pro Klárku byla založena ve Strakonicích v létě 1990. V nové, značně omlazené sestavě začala opět hrát v roce 2013 a od té doby hojně vystupuje i vydává CD.

Hudební večery na náměstí – ONI – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
ONI jsou tři hlasy, nakřáplé kytary a dech, k tomu silné texty. Pod nálepkou „jazzrockových vypravěčů“ hrají hutné písně kořeněné živelnými mezihrami. Poznávacím znamením je charismatická trojice zpěváků, dechy a kaskadér za bubnem.

ZaŠera aneb hudební večer – Fcafé Club – 19:00
Dámské komorní trio ve složení: flétna, housle a violoncello vám zahraje renesanční a barokní kusy. Přijďte si vychutnat tóny staré hudby. Hrají: Barbora Plachá, Eva Nepivodová a Vendula Kecová.

Srdečně vás vítáme – Letní kino Háječek – 21:45
Vzpomínáte si na nekorektní komedii Co jsme komu udělali? Tak nyní se do kin blíží komedie Srdečně vás vítáme od stejného tvůrce, kterým je režisér a scenárista Philippe de Chauveron. A v hlavní roli se opět představí ztřeštěný Christian Clavier.

Český Krumlov

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) – Otáčivé hlediště – 20:30
Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.

Čtvrtek 17. srpna

České Budějovice

Radniční léto: O ulhané princezně – radnice – nádvoří – 18:00
V jednom docela obyčejném království žila jedna neobyčejně ulhaná princezna. Výchovná pohádka pro nejmenší.

Central Park Slavie 2017 – Laura a její tygři – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Originální česká kapela, která si za pětadvacet své let existence vytvořila jedinečný a nenapodobitelný styl. Založil ji v roce 1985 Karel Šůcha a hraje ve rytmech funky, soulu, jazzu i rocku. Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1 600 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů.

Po strništi bos – Letní kino Háječek – 20:45
Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem.

Český Krumlov

Pták Ohnivák a lišák Zorro – Otáčivé hlediště – 16:00
Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl.

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) – Otáčivé hlediště – 20:30
Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.

Autoři | Foto Facebook Laura a její tygři

Štítky kultura, tipy, divadlo, koncert, hudba, letní kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.