neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Vltava žije! Jak vypadá zážitkový okruh audiovizuálních představení festivalu?

Jedna z největších kulturních událostí v Budějcích netrpělivě klepe na dveře. Pátek a sobota patří v krajském městě audiovizuálnímu festivalu Vltava žije. Nově nebude jenom na náplavce u Dlouhého mostu, ale rozšíří se do centra města. Kam se po setmění vydat, abyste si jednotlivá představení užili?

Diváci mají možnost v pátek a sobotu vidět sérii krátkých audiovizuálních představení na téma Hudební legendy. Na zážitkový okruh se stačí vypravit od 20:30 do 24:00 a na devíti stanovištích poběží v krátkých intervalech jednotlivé show věnované známým muzikantům. Jak tedy celá trasa vypadá?

ČTĚTE TAKÉ: Oblíbený audiovizuální festival Vltava žije se s programem rozšíří do celých Budějc

Zážitkový okruh festivalu Vltava žije

Info point (náměstí Přemysla Otakara II.)

Všechny podstatné informace o festivalu má informační středisko, které bude už od pátečního odpoledne na náměstí Přemysla Otakara II. Zájemci v něm získají leták s podrobnou mapkou festivalu nebo se budou moci občerstvit. Součástí stanoviště bude i charitativní projekt – Oranžové kolo Nadace ČEZ. Na speciálně upravených rotopedech bude moci každý zájemce minutou šlapání podpořit dobrou věc. Celková částka, která bude minimálně ve výši 100 tisíc korun, bude rozdělena a předána zástupcům Výtvarného atelieru Tvor a na podporu mládeže HC Českobudějovičtí Lvi.

1. Černá věž (lasermapping)

Budějcká dominanta bude věnovaná prvotřídnímu zpěvákovi – Leonardu Cohenovi – a jeho nejznámější písni Hallelujah. Na Černou věž se bude promítat lasermappingová show podobná té z oslav 750 let od založení města.

2. Jihočeské muzeum (facemapping)

Na budově Jihočeského muzea už visí obří obličej, který poslouží k facemappingovému představení s názvem Tváří v tvář. Je vám hlava povědomá? Jistě, v rámci festivalu Vltava žije zazářila už na náplavce.

3. KD Slavie (videomapping)

Jen o kus dál, prakticky co by kamenem dohodil, proběhně videomappingová show. Kulturní dům Slavie bude patřit show, kterou organizátoři nazvali Podívej, hudba!

4. Soutok Vltavy a Malše (vodní stěna)

Král popu, sám velký Michael Jackson, se představí v rámci festivalu Vltava žije na soutoku obou budějckých řek. Jeho vystoupení nese název Když voda tančí.

5. Sokolský ostrov (laser harfa)

Propásnout v žádném případě nelze laser harfu na Sokolském ostrově. Hrát bude melodické písně, se kterými se každý dotkne hudby. Ostatně, Dotkni se hudby je název show v oblíbeném budějckém parku.

6. Panská ulice (hudební ulička)

Vivat musica! zvolají všichni, kteří se během pátečního a sobotního večera projdou Panskou ulicí. 

7. Park Na Sadech (laser animace)

Českou hudební scénu zastoupí v parku Na Sadech významný skladatel Bedřich Smetana. Laser animace je nazvaná stejně jako samotný festival – Vltava žije.

8. Park Na Sadech (strom fantazie)

U stromu fantazie se návštěvníci zasní za zvuků písní Ludwiga van Beethovena. Jak bude znít v parku Na Sadech Měsíční sonáta?

Krajinská ulice (budova Komerční banky)

„I can't get no satisfaction!“ Jasně, obří vypláznutý jazyk už visí na budově Komerční banky v Krajinské ulici, a to znamená jediné – Kameny se valí na Budějce! Sice nepatří do zážitkového okruhu, ale místo věnované kapele Rolling Stones by rozhodně neměl nikdo minout.

Náplavka u Dlouhého mostu (multimediální koncert Vivaldianno – Město zrcadel)

V sobotu se k zážitkovému okruhu navíc přidá i prostor náplavky, kde bude od 20:30 připraven ojedinělý multimediální koncert Vivaldianno – City of Mirrors (Město zrcadel) s výpravným ohňostrojem. Program začíná už v 19 hodin vystoupení DJ Lucca na téma Hudební legendy, celá show bude zakončena ve 21:30 velkolepým ohňostrojem, jak už je při festivalu Vltava žije tradicí.

Foto Jan Luxík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.