pátek 24. ledna 2020 Milena

SOUTĚŽ: Tatiana Vilhemová se v budějckém Metropolu představí v roli Boženy Němcové

Neumím jinak než láskou, to je inscenace, která je věnována Boženě Němcové k výročí 150 let od její smrti. V komorním prostředí Malé scény ji ve středu 4. října uvede českobudějovických Metropol. A díky soutěži s Budějckou Drbnou je možné získat vstupenky na představení zdarma.

Božena Němcová. Byla mučednicí lásky. Hořela pro ni..., ale nepotkala ji. Manželka, matka, milenka – všechno všanc, všechno celou bytostí, nic napůl. A velká spisovatelka, která jako Mácha a Havlíček pozdvihla naši literaturu k výšinám. Je uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života.

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce k výročí 150 let od smrti Boženy Němcové, to je inscenace s názvem Neumím jinak než s láskou.Text i inscenace směřují k vícežánrové koláži jejího života s Josefem Němcem, plného dramat, vzpoury, souznění i poezie.

V inscenaci Neumím jinak než s láskou se v roli Boženy Němcové představí Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka jako Josef Němec a Tomáš Pavelka jako Nebeský, Helcelet, malíř Maloch a jiní.

Soutěž o vstupenky na Neumím jinak než s láskou (4. října - 19:00)

Jeden čtenář Budějcké Drbny může vyhrát dvě vstupenky na inscenaci Neumím jinak než s láskou. Stačí pouze prostřednictvím formuláře do neděle 1. října do 16:00 hodin zodpovědět následující soutěžní otázku a čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila

V roli Josefa Němce se v inscenaci Neumím jinak než s láskou představí Aleš Procházka. Správně byla odpověď C. Dvě vstupenky vyhrála Lenka Kohoutová. Gratulujeme!

Autoři | Foto divadloviola.cz

Štítky Neumím jinak než s láskou, inscenace, Metropol, Božena Němcová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.