pátek 24. ledna 2020 Milena

Budějcký Velbloud přivítá nejlepší klubové kapely. Ty budou hrát pro třeboňskou charitu

Nejlepší domácí klubové kapely současnosti a jedna třešnička z Izraele, zahrají při Charitativním festivalu pro Charitu Třeboň. Čtvrtý ročník akce se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října v českobudějovickém klubu Velbloud.

Páteční festivalový večer odstartuje pražská kapela Role, která vystrkuje svoje indie papučky už čtyři roky a která se loni prodrala do širšího povědomí albem Rána. Po nich nastoupí Wild Tides, kteří hrají surf punk z Letné a jak se píše:  „Sprostě vykrádají všechny svoje nejoblíbenější kapely." Naštěstí to dělají tak okatě a drze, že je za to nejde nemilovat. Pot, sranda a svoboda. Předposlední kapelou pátečního večera budou domácí panková klasika Ramones Revival.

Tečku obstará pražská kapela Kill the Dandies!, kteří hrají odvázaný zvukový koktejl šedesátkového garážového rocku s výraznými výpady varhan a divokými kytarovými žahanci. Letos vydali desku Ron Ron Ron. 

V sobotu se publikum může těšit na českokrumlovské Tokaref, kteří svou energií zahájí a roztančí druhý festivalový večer. Dále bude následovat pražské trio Sunflower Caravan, které si získává příznivce nespoutanou pódiovou prezentací, do které dává naprosto vše – vyspělé skladby i nemalou dávku improvizace.

Poslední třešničkou na pomyslném festivalovém dortu budou Echo & Tito z Izraele, kteří vytváří unikátní mix etnické hudby spolu s opravdu „výživnými" elektronickými groovy ve stylu electro, dub a hip hop. Echo je charismatická zpěvačka a DJ Tito je opravdový zvukový novátor a experimentátor. Jejich vystoupení bude jedinečným zážitkem, který by si žádný fanoušek etnické a elektronické hudby neměl nechat ujít. 

Páteční program Charitativního festivalu pro Charitu Třeboň v českobudějovickém klubu Velbloud startuje ve 20:00 hodin, v sobotu začíná ve 20:30 hodin. Návštěva jednoho festivalového večera je za 120 korun. Vstupenka na oba dva dny je za 190 korun. Vstupenky budou k zakoupení v klubu. Veškerý výtěžek ze vstupného bude použit na sociální programy Charity Třeboň.

Autoři

Štítky Velbloud, klub, charita, kapela

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.