čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Nebojíte se strašidel? Přijďte je potkat do Zoo Hluboká

Na sobotu 4. listopadu si v Jihočeské zoologické zahradě Hluboka nad Vltavou připravili strašidelnou akci, o které nám více pověděl Martin Švihel.

Můžete nám prozradit, o konkrétně jakou akci se jedná a na co se mohou návštěvníci těšit?
Jedná se již o pátý ročník akce Strašidelná zoo, která bude tradičně první listopadovou sobotu odpoledne, od 14 do 18 hodin. Zejména děti se mohou těšit na bohatý program, v zoologické zahradě bude čekat osm soutěžních stanovišť se strašidelnými úkoly a na nádvoří loveckého zámku Ohrada bude skákací hrad, výtvarná dílnička nebo hudební doprovod – Maxa Band, HDP teens a Zuzana Benešová. 

Chystáte pro návštěvníky nějakou novinku?
Jistě, v letošním roce je součástí akce i malý jarmark, který bude probíhat také na nádvoří loveckého zámku. Návštěvníci zde na živo uvidí práci řezbáře, kováře nebo si budou moci zakoupit výrobky keramických dílen, ale i dobroty, jako jsou marmelády, sirupy a chybět nebude ani oblíbený trdelník. 

V loňském roce byla možnost přijet do zoo autobusem, bude tomu tak i letos?
Ano, ve spolupráci s Dopravním podnikem města České Budějovice bude do zoo jezdit strašidelně vyzdobený autobus a ještě jeden posilový vůz. Tato kyvadlová doprava je zcela zdarma a přesný jízdní řád trasy z Českých Budějovic až na parkoviště zoo naleznete na internetových stránkách.

Akce bývá velmi oblíbená, jak se vyhnout frontám u pokladen?
Pokladny přímo v zoo budou v tento den posíleny, avšak všem doporučuji zakoupit si vstupenky předem, ať už na pokladně zoo nebo přes CB systém. 

Zeptám se ještě, co si s sebou mají děti přinést?
Všechny děti, ale i jejich rodiče, zveme ve strašidelných kostýmech a také budeme rádi, pokud si donesou vlastní lampion, protože celá akce bude zakončena lampionovým průvodem po zoo. 

Když je to akce v zoologické, budou k vidění kromě strašidel i nějaká zvířátka?
Ano, samozřejmě, provoz v zoo zůstane stejný i při této akci. Necháme jen na zvířatech, která se ukážou a která budou chtít mít svůj klid. Ale například v pavilonu Matamata si nezapomeňte prohlédnout v říjnu narozená dvojčata tamarinů vousatých. 

Autoři | Foto Facebook Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

Štítky Strašidelná ZOO, Hluboká nad Vltavou, rozhovor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.