sobota 6. června 2020 Norbert

KULTURNÍ TIPY: Čas vánočních koncertů vrcholí!

Už se těšíte na Ježíška? Čekání vám zkrátí bohatý program vánočních koncertů, které pokračují na náměstí v rámci adventních trhů, ale i jinde. Na náměstí zahrají například Nezmaři, Bonsai č. 3, Rozhlasový swingový orchestr nebo Black Tower. Ale mnoho dalšího vás čeká i v Jihočeské filharmonii, Velbloudu, Slavii nebo klubu Highway 61.

Úterý 19. prosince

České Budějovice

Dalskabáty, hříšná ves – Malé divadlo – 10:00
Ještě se dnes někdo bojí čertů? Ve vesnici Dalskabáty již vůbec nikdo! Proto je tam nutné rozpoutat peklo! Úprava oblíbené pohádkové komedie o hříšném světě na půdorysu tradiční dell´artovské hry s maskami.

Kontušovka – náměstí Přemysla Otakara II. – 15:00
Staročeské koledy.

Kapela Bryčka – náměstí Přemysla Otakara II. – 16:30
Folkový koncert.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 17:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Vánočních koncert dospělých žáků – Universum v Kostce – 18:30
Letos poprvé vystoupí samostatně i dospělí žáci našeho centra.

Nezmaři – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:30
Folkový koncert.

Zpívání v dešti – DK Metropol – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Jižani – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Vánoční tour dechovky Jižani.

Vertigo – Jihočeský jazzový festival – Český rozhlas České Budějovice – Studiový sál – 19:00
Jihočeský jazzový festival pokračuje. Letošní koncertní sezónu završí vystoupení interpretačně brilantní a výjimečné kapely Vertigo.

Swing trio Avalon – Kabaret u Váňů – 19:36
J. Šafr, M. Voříšek, J. Kubeš uvádějí hudbu 30. a 40. let.

House DeLuxe – Antonín Padrta a hosté – Velbloud Music Bar – 20:00
Pravidelné prosincové úterní posezení, potancování a pochillení ve Velbloudu. Příjemné a houpavé beaty rozehraje Antonín Padrta, jak ho známe.

Bonsai č. 3 – náměstí Přemysla Otakara II. – 20:00
Folkový koncert.

Středa 20. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 10:00, 18:30
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Vánoční zpívání – Studentský kostel sv. Rodiny – 14:30
Na koncertě vystoupí studenti Teologické fakulty JU pod vedením Mgr. Karla Ochozky.

Rozhlasový swingový orchestr – náměstí Přemysla Otakara II. – 16:30
Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč.

Black Tower – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Populární melodie.

Vánoční koncert k 10. výročí Velkého dechového orchestru České Budějovice – DK Slavie – 19:00
Dechový orchestr se zaměřením na koncertní repertoár. Hraje vážnou i populární hudbu.

Setkání před betlémem – Studentský kostel sv. Rodiny – 19:00
Originální ztvárnění vánočního příběhu v provedení vyhlášeného jihočeského umělce Víťi Marčíka. Vážné téma hraje komediant, který u všeho byl, vše viděl a díky jeho vyprávění bude i divák vtažen do tohoto příběhu.

Vánoční dárek Majálesu – Český rozhlas České Budějovice – Studiový sál – 19:00
Největší příběh všech dob je pokusem o historickou rekonstrukci života Ježíše Krista, jen na ni stačí poněkud omezené síly dvou ne zrovna geniálních, zato nadšených herců Norberta a Roberta. O tom napsal světoznámý Patrick Ridley svou „výpravnou divadelní show Největší příběh všech dob“.

Červené brýle – SUD – 19:00
Láska, krev, kečup, Santa, víno, rtěnka, karafiát, KSČM, západ slunce. A co se vybaví vám, když se řekne červená? Přijďte si společně s námi nasadit Červené brýle a ponořit se nejnovějšího autorského představení SUDu.

Přisámbůh! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ruka teenagera může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole. Bude to případ pro exorcistu? Hra byla uvedena na Broadwayi a získala 5 nominací na cenu Tony, včetně nominace za nejlepší hru.

GoaMykoLash w Brekeke – Velbloud Music Bar – 20:00
Liveact project Brekeke, kterému bude supportovat českobudějovický Psycroft. Oba odprezentují čistě autorskou produkci. Doplní je DJs Triptofun se svým dark progressive setem (rozlučka před odletem mimo Evropu) a Kajman&Pražmík s didgeridoo.

Bassline Night! Dj Phil + Guests – Komiks klub – 22:00
Bass UK Garage Grime Night.

Čtvrtek 21. prosince

České Budějovice

Adventní koncert smíšeného pěveckého sboru Mendík – Kostel sv. Václava – 18:00
Sbor Mendík složený ze studentů Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka existuje již od roku 1989.

Vánoční koncert – Základní umělecká škola B. Jeremiáše – 18:30
Tradiční vánoční koncert žáků Centra volného času a vzdělávání Universum v Kostce.

Lakomá Barka – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:30
Folkový koncert.

Saturnin – Jihočeské divadlo – 19:00
Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím k těm, kteří začnou koblihami bombardovat nic netušící hosty. S takovým člověkem zažijete dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Vánoční Cimbal Classic – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových) patří už pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Kouzlo adventního času umocní i křest nového písničkového CD s názvem „Nepřestaň si malovat“.

John Janda – Kavárna Malá scéna – 19:00
Mladý rock-folkový zpěvák, který o sobě říká: „Jsem zpěvák a kytarista na volný noze, hraju, kde se dá, zatím převážně převzatý songy, postupně vytvářím i vlastní. V textech písní mě prozatím inspirovaly hlavně ženy a životní situace, jak se můžete sami přesvědčit.“

Vánoční koncert – Katedrála sv. Mikuláše – 19:00
S nadcházejícím obdobím vánočních svátků se také do katedrály sv. Mikuláše vrací slavná Česká mše vánoční „Hej mistře“ J. J. Ryby, která se už dávno stala symbolem českých Vánoc. Druhá část koncertu je zasvěcena neméně krásné muzice - šestidílné Pavlicově skladbě Missa brevis.

NG Vánoční večer vol. 7 – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Jde o kouzelné představení všech našich tanečních složek od tříletých dětiček až po mládež a dospělé, kdy na prknech divadla v předsváteční den, předvedou vše, co se zvládli od září naučit. 

Zpátky do Betléma – Jihočeská vědecká knihovna – pobočka Lidická 1 – 19:00
Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a Teátr Pavla Šmída.

Absolute Zero + Roadwork feat. Bětka – Highway 61 Blues Club – 19:30
Absolute Zero je mladá studentská poprocková kapela. Road Work byl založen na přelomu tisíciletí pod vlivem dojmů z cestování po Americe, vydělaných peněz a nakoupených kytar, s cílem hrát americky znějící rock. Společně s Roadworkem vystoupí Bětka, neboli další vánoční překvapení na scéně.

Jam session Vol.3 s Omg Wtf – Velbloud music Bar – 20:00
Další Jam session a tentokrát s příchuť Omg Wtf. Přijď si zajamovat, nebo zajdi na pivko s přáteli. Základní aparatura je k dispozici. Dotáhneš nástroj a hraješ.

Autoři | Foto Facebook Nezmaři

Štítky kultura, tipy, hudba, koncert, divadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.