úterý 25. ledna 2022 Miloš

KULTURNÍ TIPY: Do Budějc míří James Cole. Ke zhlédnutí bude také dokument Timoty Leara

Budějcká scéna bude o víkendu opět žít hudbou. Dnes, v pátek 1. června, zahájí víkendovou pohodu koncertem v klubu K2 James Cole, pokračovat se bude dokumentem kontroverzního psychologa Timoty Leara o zkušenostech s LSD a jinými drogami. V neděli se na odlehčenou nalaďte na balet.

Pátek 1. června

James Cole – Stanley Kuffenheim show – Klub K2 – 21:00

James Cole aka Stanley Kuffenheim je tu! Jednu z prvních příležitostí jak vidět Stanleyho Kuffenheima live, budeme mít už 1. června v budějovickém klubu K2.

Sobota 2. června

Timothy Leary je mrtev, How to Operate Your Brain – dokumentární film – Velbloud Music Bar – 19:00

Timothy Leary je mrtev – Tento dokumentární film pojednává o jedné z nejkontroverznějších osobností 2. poloviny 20. století. Timothy Francis Leary, psycholog a zpočátku uznávaný a později zatracovaný, v něm vypráví o své zkušenosti s psychedelickými drogami, zejména o zkušenosti s LSD. Timothy Leary se ve svých dílech zabýval mezilidskou komunikací. Jeho heslo zapnout, naladit, vypadnout se stalo mottem hippies. Byl napadán konzervativními osobnostmi a americký prezident Richard Nixon ho nazval nejnebezpečnějším mužem v Americe. Děj je umně, poutavě zkomponován a nabízí neotřelý pohled na drogu, která je v dnešní době chápána jen jako prostředek k zapomnění.

Neděle 3. června 

Koncert baletní školy – Velký sál Metropol – 19:30

V letošním roce se tradiční koncert Baletní školy uskuteční v neděli 3. června opět na jevišti divadelního sálu DK Metropol v 18:00. Letošní ročník má jednu důležitou novinku – po dlouhých letech program koncertu obohatí členové baletu JD a jako každý rok se představí rovněž žáci Tanečního centra Praha – konzervatoře. Hlavní část programu – 14 choreografií, obstarají žáci baletní školy v nastudování jejího vedoucího Sergeje Škalikova. Zájem o Baletní školu je v Českých Budějovicích je obrovský, v současné době ji navštěvuje přes sto žáků od 5 do 25 let. Program 18. ročníku zaujme nejen rodiče, ale všechny ctitele múzy tance Terpsichoré. 

Pondělí 4. června

30. ročník festivalu Tanec Praha – Origami – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se i letos v červnu vrací do Českých Budějovic.

Autoři | Foto Facebook James Cole

Štítky kultura, tipy, hudba, koncert, divadlo, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.