úterý 29. listopadu 2022 Zina

Otáčivé hlediště připravilo na léto dvě premiéry. Sezonu odstartuje Divotvorný hrnec

I letos se lidé mohou těšit na jedinečné večery na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jihočeské divadlo připravilo osm her, z toho dvě premiéry. Těšit se můžete na známý Dekameron, Draculu nebo operu Rusalka.

Už 5. června odstartuje 61. sezonu muzikál Divotvorný hrnec. Znovuobnovenou premiéru má v režii Josef Průdek. Těšit se můžete na nové herecké obsazení. Ani letos nebude chybět oblíbený Dracula, kterého má na svědomí Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron.

Od 10. července se diváci přesunou z Krumlova do italské Florencie. Dekameron je komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením.

Na konci června se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří mezi klasiky. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek. Šípkovou Růženku uvádí Jihočeské divadlo ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a s Bohemia Baletem.

Od 2. srpna bude Otáčivé hlediště pokračovat na vlně pohádek. Přesněji na pohádky Tisíce a jednoho dne. Příběh o princezně Turandot, která dávala svým nápadníkům hádanky a nechala je setnout, když je neuhodli, uvede divadlo v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře.

V režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery Maria De Rose zazní před Otáčivým hledištěm jedna z nejkrásnějších Dvořákových oper Rusalka. Konec srpna bude patřit české komedii o záletném králi a jeho šesti ženách. Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) patří k činoherním evergreenům před Otáčivým hledištěm už 15 let.

Po celé léto si přijdou na své i rodiny s dětmi. Dobrodružnou podívanou pro celou rodinu Ztracený svět uvidíte na Otáčku v blocích 19. června. – 8. září.

Informace o vstupenkách najdete na webu Otáčivého hlediště.

Foto Otáčivé hlediště

Štítky kultura, Otáčivé hlediště, Český Krumlov, Jihočeské divadlo

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.