úterý 20. října 2020 Vendelín

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SOUTĚŽ: Gastro produkt – nová výstava českobudějovického Výstaviště

Zbrusu nová výstava je určená pro širokou i odbornou veřejnost, nezaměřuje se na gastrotechnologie, ale na produkty v celé své šíři od zeleniny, ovoce, až po kvalitní vína nebo sýry. GASTRO PRODUKT proběhne v pavilonu Z paralelně s tradiční výstavou Gastrofest.

Cílem výstavy je představit návštěvníkům a gurmánům nabídku kvalitních potravin s důrazem na domácí produkci. „Naší nejzásadnější výstavou je Země živitelka, kde v posledních letech klademe velký důraz na prezentaci kvalitních českých potravin a potravin oceňovaných značkami kvality. Země živitelky se účastní okolo 600 vystavovatelů a v tak velkém množství není reálné jedinečnost některých produktů dostatečně odprezentovat.  Naší ambicí je proto pořádat v budoucnu menší paralelní výstavu zaměřenou právě na potraviny. Propojení s tradicí Gastrofestu je ideální možnost,“ říká předseda představenstva Výstaviště České Budějovice Mojmír Severin.

Gastro produktu se zúčastní tradiční i netradiční vystavovatelé, ochutnat bude možné třeba produkty od Chilli Táta, což je ostrá kuchyň na kolech, gastronomická chilli symfonie chutí, nebo kvalitní čaje od Čajového cateringu. Prodávat se zde budou i originální italské speciality a také vína z Vinařství LEDNICE ANNOVINO. Vinařství nabízí úspěšná vína Lednicko-valtického areálu, je specialistou na odrůdu Rulandské šedé, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Rulandské modré, bílé, Sauvignon, Hibernal, Pálava a Sevar.

Ve stánku Budějovického Budvaru proběhne ve čtvrtek a v pátek „Prezentace způsobu čepování piva“, svoji expozici bude mít i rakouská škola Tourismusschulen Bad Leonfelden, která s Výstavištěm dlouhodobě spolupracuje. V rámci doprovodného programu na podiu budou sami studenti přednášet o pivním sommelierstvím a sýroznalectvím.

Partnerem výstavy je Státní zemědělský a intervenční fond, záštitu převzal ministr zemědělství ČR Miroslav Toman a  hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. 

Vstupenka, která je společná pro výstavu Gastro produkt i Gastrofest, je k zakoupení na místě. Parkování v areálu Výstaviště je možné zdarma.Více informací na www.vcb.cz a FB.

Výstava Gastro produkt (21. – 23. listopadu, Výstaviště České Budějovice)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžou tři čtenáři vyhrát dvě vstupenky na výstavu. Stačí jen do čtvrtka do 10 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrává Alena Prokešová, Klára Aurová a Jaroslav Hnilička. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

PR text

Štítky Výstaviště České Budějovice, výstava, Gastro produkt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.