úterý 14. července 2020 Karolína

Cliffdivingové závody Highjump letos neproběhnou. Organizátoři spustili sbírku

Populární cliffdivingové závody Highjump, které se měly již po 21. konat na přelomu července a srpna v lomu v Hřiměždicích u Příbrami, letos neproběhnou. Organizátoři o tom informovali na svých sociálních sítích, kde vysvětlují konkrétní důvody odložení akce na rok 2021. Tím hlavním důvodem je nejasná situace okolo uvolňování opatření v rámci krize Covid-19.

„Ačkoliv jsme se snažili na maximum a makali co se dalo, musíme oficiálně oznámit, že závody Highjump 2020 v lomu v Hřiměždicích jsou zrušeny. Po jednání se zastupiteli obce, kterou považujeme za svého dlouhodobého partnera, a které děkujeme za korektní a upřímné jednání, musíme pro tento rok závody odpískat. Důvody jsou jednoduché. Asi nemá cenu vysvětlovat okolnosti týkající se pandemické krize, o které už asi nikdo z nás nechce více slyšet, protože o ní bylo řečeno již vše. Nicméně zdraví je na prvním místě a musíme se tak smířit s tím, že v rámci letošního léta se v lomu závody konat nebudou. Zastupitelstvo obce Hřiměždice je proti konání veškerých hromadných letních akcí ve vesnici a jejím okolí z obavy o zdraví občanů obce v rámci koronaviru, což my jako pořadatelé akce plně respektujeme, stejně jako opatření ministerstva zdravotnictví ČR,“ uvedli organizátoři.

Ti z Vás, kteří si již zakoupili vstupenky, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Organizátorům v této nelehké situaci velmi pomůže, pokud si je ponecháte. Zakoupené vstupenky budou platit na příští ročník HIGHJUMPu, který se bude konat v termínu 30.7.-31.7.2021. 

Samozřejmě můžete zvolit i postup podle nově vydaného zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí. 

Co bude s lomem? 

Organizátoři pečují o lom prakticky během celého roku. „Velkou starost nám dělá péče o lom. Ten, kdo nás sleduje asi ví, že o lom pečujeme prakticky během celého roku. Jde o čištění vody, úpravu prostor v okolí, péče o skály a všechno okolo, co dělá z lomu místo s unikátní atmosférou. To se ale neděje zadarmo a musíme na toto vynaložit finanční prostředky. Ty vždy získáváme z pořádání Highjumpu, což se letos nestane. Proto jsme zahájili sbírku s jasným cílem. Budeme moc vděčni, pokud se zapojíte. Vymysleli jsme pro vás zajímavé odměny a budeme rádi, když lom nenechá Highjump family ve štychu,“ řekli organizátoři, kteří dodali, že své nápady tak přesouvají na příští rok a už teď začínají pracovat na přípravách. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři

Štítky Highjump, závody, sbírka, cliffdiving

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.